Amanruya Bodrum'da sanat ve meditasyon

Amanruya Bodrum'da sanat ve meditasyon
19 Eylül 2020, 15:50
Ege’nin geleneksel Akdeniz mimarisini Osmanlı esintileri ile buluşturan Amanruya, her hafta Salı ve Cuma günleri saat 11:00-13:00 ve 15:00-17:00 arasında Fransız- Türk Ressam Cengiz Özer ile birlikte eğitici sanat ve meditasyon workshop’unu misafirlerinin deneyimine sunuyor.

Aman konseptinin Türkiye’deki destinasyonu olarak Bodrum’da yer alan Amanruya, her hafta Salı ve Cuma günleri Fransa’da doğup büyüyen Türk uyruklu sanatçı Ressam Cengiz Özer’in danışmanlığı eşliğinde Amanruya misafirlerine sanat dolu bir tatil imkanı sunuyor.

Paris’in önemli müzeleri arasında yerini alan Louvre Müzesi, Carnavalet Müzesi ve Petit Palais’te resim dersleri veren Ressam Cengiz Özer, Amanruya'da hem kendi sanat eserlerini sergiliyor, hem de kısa meditasyon uygulamaları ile başlayan sanat derslerinin danışmanlığını üstleniyor.

Yoga, Tai chi Chuan ve Chi Qong çalışmaları ile sanatı sentezleyen sanatçı ve eğitmen Cengiz Özer, 31 Ekim’e kadar Amanruya konuklarının zeytin ve çam ağaçlarından oluşan doğanın ortasında, şehir kirliliğinden uzak bir atmosferin içinde dinlenmelerine ve motivasyonlarını yükseltmelerine yardımcı olacak.

Hiçbir ağaca dokunulmadan tasarlanan Amanruya, doğanın cömertliğinden ilham alan yüksek tavanlı 36 taş villası, ferah yaşam alanları, hamam tarzı banyoları, serin aylar için düşünülmüş şöminelerinin yanı sıra kekik kokulu terasları, kabanaları, havuzu ve göz kamaştırıcı koy manzarası ile dikkat çekiyor. Şarap ve puro salonu, 3 katlı kütüphanesi ve sanat galerisinin yanı sıra, Antalya’dan getirilen yeşil ve turkuaz mermerlerden üretilen 50 metrelik sonsuzluk havuzu Bodrum’un muhteşem bir deniz ve günbatımı manzarısını konuklarına bir arada sunuyor.

Göltürkbükü’nde, Yalıkavak Marina’ya sadece 25 dakika uzaklıktaki Amanruya Bodrum 31 Ekim 2020’ye kadar misafirlerini bekliyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha