ALTİD'in yeni yönetimi yol haritasını belirledi

ALTİD'in yeni yönetimi yol haritasını belirledi
17 Kasım 2016, 16:43
ALTİD’in, 4 Ekim’de gerçekleşen genel kurulunda göreve gelen yeni yönetim, ilk toplantısını gerçekleştirdi. Yeni yönetim, yeni dönemin yol haritasını belirledi.

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği’nin (ALTİD) 4 Ekim’deki genel kurulda göreve gelen yeni yönetimi ilk toplantısını yaptı. Toplantıda alınan kararla başkan sayısı ikiden dörde yükseltildi.

Görev dağılımının yapıldığı toplantıda Başkanlığa Burhan Sili seçilirken başkan yardımcılığı görevlerine Hızır Bozdoğan, Mehmet Dahaoğlu, Servet Şakiroğlu ve Ayşegül Dursun Karaca getirildi. Genel sekreter Elvan Güneş olurken muhasip üye ise Halil Çakır oldu. Komiteler görev dağılımının da yapıldığı toplantıda projeler, fuarlar, mesleki gelişim, personel eğitimi ve bu eğitimi veren üniversite ve lise kurumları ile yapılacak çalışmalar görüşüldü.

“İstişare ve proje kurulu oluşturulacak”

Toplantıda bir konuşma yapan ALTİD Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, önceki dönemde görev alan ve yeni dönemde yapılacak çalışmalar için güç birliği yapan yeni yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Başkan Sili, turizm sektörünün daha sağlam bir yapıya kavuşturulması konusunda geçen dönemde olduğu gibi yeni dönemde de çalışmalarını sürdüreceklerini, sektörün ihtiyacı olan yasal düzenlemelerin, teşvik ve desteklerin oluşturulması için Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkililerine yönelik bire bir veya TÜROFED kanalıyla çalışmalar yapacaklarını söyledi. Ayrıca Alanya özelinde turizme yönelik atılacak adımlar sürecinde herkesin birlikte karar vermesi noktasında bir İstişare Kurulu oluşturulacağını belirten Sili, geleceğe yönelik yeni fikirlerin ortaya konularak tartışılacağı ve yönetimde de değerlendirilerek hayata geçirileceği bir proje kurulunun da oluşturulacağını ifade etti.

“Otelciler tanıtım çalışmalarına yoğun destek verdi”

Alanya markasına yönelik yapılan tanıtım çalışmalarına maddi ve manevi olarak katkı sağlayan en önemli kurumlardan birinin ALTİD olduğunun altını çizen Sili, daha önce olduğu gibi görevde oldukları 3 sene boyunca tanıtım etkinliklerine ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı’na (ALTAV) yapılan maddi desteğin dışında Alanya markasına yönelik şehirdeki tüm kurumların yaptıkları tanıtım çalışmalarına da destek olduklarını vurguladı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha