ALTİD Başkanı Burhan Sili: Dış pazarlarda Temmuz'da ivme bekliyoruz

ALTİD Başkanı Burhan Sili: Dış pazarlarda Temmuz'da ivme bekliyoruz
10 Nisan 2020, 09:33
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği ( ALTİD) koronavirüs tedbirleri kapsamında haftalık olağan toplantısını telekonferans yöntemiyle gerçekleştirdi.

ALTİD Başkanı Burhan Sili öncülüğünde gerçekleştirilen toplantıya yönetim kurulu üyeleri online olarak katıldı. Toplantıda koronavirüs salgını sonrası Alanya turizminde alınması gereken önlemler görüşüldü.

İç pazarda Haziran, dış pazarda Temmuz'da hareketlenme bekliyoruz

Almanya Hekimler Birliği Başkanı Klaus Reinhardt, koronavirüs salgını nedeniyle getirilen kısıtlamaların yaz tatili dönemini de etkileyeceği uyarısını da değerlendiren Sili, “Covid-19 salgını dünya ekonomisini ve tüm sektörleri etkisi altına almış durumda. Bu süreçte büyük zorluklar yaşayan sektörlerden birisi de turizm sektörü. Almanya’da çıkan bu haber sadece Almanya için değil tüm kaynak pazarlarımız için de geçerli aslında. İyimser tahminle ülkemizde ve kaynak pazarlarımız olan ülkelerde sürecin doğru idare edilmesi neticesinde salgının bertarafıyla öncelikle iç pazarda haziran ayı itibariyle turizm hareketliliğinin başlayacağını ve temmuz ayında dış pazarlarda ivme kazanacağını öngörüyoruz. Ancak bu çalışma son 2 yılda olduğu gibi rekorlar kırma düzeyinde olmayacak. Burada öncelik, ülkemizde ve kaynak pazarlarımızda salgının bertaraf edilmesi sonrasında bilimsel gerçekliğimiz ışığında güvenli ülke imajımızın tanıtım ve imaj çalışmalarıyla sağlanmasıdır. Bu süreci başarıyla atlatabilirsek çarkların yeniden dönmeye başlamasını sağlamış olacağız. Sadece konaklama sektörü değil, uçak firmaları, tur operatörleri ve acentelerin de bu zor sürecin ardından toparlanması gerekmekte. Bu anlamda sektör paydaşları olarak herkes elinden gelen çabayı gösterecektir” şeklinde konuştu.(Yeni Alanya)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha