ALTİD Başkanı Burhan Sili açık otellerdeki doluluk oranını açıkladı

ALTİD Başkanı Burhan Sili açık otellerdeki doluluk oranını açıkladı
29 Ağustos 2020, 08:48
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) yönetim kurulu üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili turizm sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye Turizm Geliştirme Ajansı (TTGA) ile Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) yönetim kurulu üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, Haziran ayıyla birlikte iç pazarda başlayan hareketlenmenin ardından önce Ukrayna ve İngiltere ardından Rusya pazarının devreye girdiğini söyledi.

Açık oteller yüzde 60-70 doluluğa sahip

Almanya’nın Türkiye'deki 4 turizm şehrine seyahat uyarısını kaldırmasının da turizmde belli ölçüde hareketliğe sebep olduğunu ifade eden Sili, " Antalya ve Alanya civarındaki tesislerin yüzde 25-30'u açılabildi. Bu tesislerin doluluk oranı haziran ayında düşüktü. İç pazarla başlayan hareketle temmuz ayında ortalama yüzde 40-50 arası bir doluluk yakaladık. Ağustos ayında Rusya ve Almanya pazarının devreye girmesiyle birlikte bu doluluklar bir tık daha yukarı çıktı. Açık olan tesislerde yüzde 60-70 şeklinde doluluk var. Tabii ümidimiz ve arzumuz odur ki bu sürecin eylül ve ekim aylarında da devam etmesi. Biliyoruz iç pazar eylül ayında azalacak ama diğer pazarlardan gelişler en azından bu oranla devam ederse, belki bu dolulukları yakalamayacağız ama yüzde 40’lar 50’liler seviyesinde dahi olsa bizim için son derece önemli. " diye konuştu.

Yorumlar
alanya
29 Ağustos 2020, Cumartesi 07:07
Sayın Sili, Otellerin % 60 - 70 olan doluluklarının yanı sıra satış fiyatları ve maliyetleri hakkında da bilgi verir misiniz?
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha