Almanya Türkiye'ye ters köşe yaptı!

Almanya Türkiye'ye ters köşe yaptı!
29 Temmuz 2020, 15:10
Almanya Dışişleri Bakanlığı, 130 ülkeye seyahat uyarısını 31 Ağustos’a kadar uzattı.

Almanya Dışişleri Bakanlığı, 130 ülkeye seyahat uyarısını 31 Ağustos’a kadar uzattı. Seyahat uyarısı yenilenen ülkeler arasında Türkiye de var. Seyahat uyarılarının, hijyen önlemleri, temas izleme, test kapasitesi ve şeffaf verilerin bulunup bulunmamasına göre verildiği açıklandı.

Corona virüsü sebebiyle Türkiye’ye turist yollamama tavsiyesinde bulunan Almanya’dan flaş bir açıklama geldi… Almanya Dışişleri Bakanlığı, 130 ülkeye seyahat uyarısını 31 Ağustos’a kadar uzattı. Seyahat uyarısı yapılan ülkeler arasında Türkiye de yer aldı.

“Gidilmemesi gereken” ülkeler listesini yayınlayan Robert Koch Enstitüsü, ülkelerin risk bölgesi olarak belirlenmesinde, her 100 bin kişide 50 kişilik virüs enfekte sayısını baz aldıklarını açıkladı. Almanlar'ın bu hesabı dikkate alınırsa, Türkiye'de yaklaşık en az 51.500 Corona pozitif kişi olması gerekiyor.

Türkiye'nin verdiği tüm sayılara rağmen seyahat uyarısını kaldırmayan Almanya'dan bu yaz Türkiye'ye artık yoğun şekilde bir turizm beklenmiyor.

Dışişleri Bakanlığı, seyahat uyarısı yapılan ülkeler arasına AB üyesi Lüksemburg'u da koydu. AB'de seyahat uyarısı yapılan tek ülke bu küçük Lüksemburg olurken, İspanya’nın turistik kentlerinden Barselona ve çevresindeki plajlarda dikkatli olunması istendi. Ancak İspanya için henüz bir seyahat uyarısı yapılmadı. Seyahat uyarısı yapılmayan ülkelerden gelenler, yine de üç gün içerisinde doktoruna gidip test yaptıracak.

Seyahat uyarısı yapılan ülkelere gidenler ise hemen havaalanlarında test edilecek. (Sözcü)

Yorumlar
Yüksel lşlak
02 Ağustos 2020, Pazar 01:41
Almanya herzaman bizim Kalbimizde Almanyasız Turizim düşünemiyorum Alman Turizim Bakanı olumlu konuşuyor Alman Dışişleri Bakanı burnu havada konuşuyor Merkel iki arada git gel yapıyor Avrupa Akdenizden Sontaj Gemilerinizi çekin diyor ve Libya meseleside var Türkiye bunların tam ortasında Allah yardımcımız olsun
Aa
01 Ağustos 2020, Cumartesi 05:49
Merkel,sindire sindire cezalandırıyor Turkiyeyi.
Ya sabır.
31 Temmuz 2020, Cuma 03:40
Yorumlara bakıyorum da ,bizden çok kötü olan İspanyollar ve İtalyanlar böyle yorumlar yapmaz.bu memleketin ne çok düşmanı var.allah akıl fikir versin.varsada turist gelsin diye olumlu yorumlar yapılsa daha iyi olmaz mı.?
Mustafa simsek
31 Temmuz 2020, Cuma 10:27
Alman araclarini kullanmiyacahim alman arabasina binmeyecegim
Abdurrahman Büyükkeskin
31 Temmuz 2020, Cuma 12:02
Almanlar matematiksel zekaya sahip millet.Demokrasiyi kılcal damarlarına kadar içselleştirmiş bir millet. Önün için şeffaflık çok önemli.Lakin şeffaflık bize uğramayan bir durum.
uzum
30 Temmuz 2020, Perşembe 10:10
malesef insanlarimiz kurallara pek dikkat etmiyorlar.sıkıntısını gurbetçiler çekiyor.tabiikide ülkemizde zarar görüyor.umarim kisa zamanda duzelir inşaallah..
Murat
30 Temmuz 2020, Perşembe 09:51
Haklılar. Türkiye nin resmi rakamlarının hiç biri güven vermiyor.
Gurbetçi
30 Temmuz 2020, Perşembe 08:52
Ayaklar başa rumuzlu arkadaşın yorumuna katılıyorum haklı aynen öyle bizim halkımız iflah olmaz vesselam. Bizim suçumuz ne gurbetten (Almanya Singen) den selamlar kalın sağlıcakla
Ayaklar başa.
29 Temmuz 2020, Çarşamba 07:45
Turizim gelirleri ile ülke nefes alıyorken. Asker uğurlamaları, göbek atma meraklılarının düğün şovları. Gereksiz bir takımın luzumsuz şampiyonluk kutlamaları, maske takmayan bala bela, her daim sorunlu insan tipleri.. Bunlar olduğu sürece havamız almanyaya sökmez. Almanyanın gözünden kaçmaz, çünkü bizi iyi tanıyorlar.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha