Almanya pazarında son durum: Üç rezervasyondan biri Türkiye’ye

Almanya pazarında son durum: Üç rezervasyondan biri Türkiye’ye
19 Nisan 2018, 12:22
Geçtiğimiz Mart ayında Almanların, Türkiye ve Mısır’a yönelik rezervasyonlarda artış trendi devam etti. İspanya’ya yönelik talepte düşüş sürerken; Yunanistan’a yönelik tatil paketi satışlarında gerileme yaşandı.

Geçtiğimiz mart ayında Almanya’da Antalya’ya yönelik paket tur tatili satışlarında çift haneli artış oranları kaydedildi. Mart ayında Antalya’ya yönelik tatil satışlarında % 86’lık artış kaydedildi.

Almanya’nın önde gelen rezervasyon tedarikçilerinden Traveltainment’ın verilerine göre; Antalya’ya yönelik rezervasyonlar, Almanya pazarında mart ayında gerçekleşen tüm rezervasyonların üçte birini oluşturdu.

Mısır da yükselişini sürdürüyor

Benzer şekilde Mısır’ın Hurghada ve Marsa Alam destinasyonları da çift haneli oranlarla güçlü geri dönüşünü sürdürdü. Hurghada’ya yönelik rezervasyonlarda % 44 oranında artış kaydedildi. Marsa Alam’a yönelik talepte ise % 46 oranında artış yaşandı.

İspanya, Almanya rezervasyonlarında bu yıl kayıp

Diğer yandan İspanya’nın önde gelen destinasyonları Almanya pazarında verimsiz geçen bir ayı daha geride bıraktı. Yükselen fiyatlar nedeniyle bu yıl Mayorka’ya yönelik talepte önemli düşüşler yaşandı. Mart ayında Palma’ya yönelik rezervasyonlarda % 17 oranında düşüş yaşandı. Palma’ya yönelik rezervasyonlarda Şubat ayında % 22 oranında, Ocak ve 2017 yılının Aralık ayında % 15 oranında düşüş kaydedilmişti.

Benzer şekilde Kanarya Adaları’na yönelik satışlarda da bir kez daha önemli oranda düşüş yaşandı. Fuerteventura ve Las Palmas’a yönelik çift haneli düşüş rakamları kaydedilirken; Tenerife’ye yönelik % 3 oranında düşüş kaydedildi.

Yunanistan rezervasyonlarında gerileme dönemi

Yunanistan detinasyonlarında ise Mart ayında ilk kez güçlü büyüme oranlarının ardından düşüşler yaşandı. Girit’e yönelik rezervasyonlarda zayıflama yaşanırken; Heraklion’a yönelik rezervasyonlarda % 8 oranında gerileme kaydedildi. Rodos’a yönelik rezervasyonlarda % 4 oranında, Kos Adası’nda ise % 11 oranında düşüş yaşandı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha