Almanya otellerinde büyük sevinç!

Almanya otellerinde büyük sevinç!
09 Ekim 2021, 14:04
Almanya'da oteller ve pansiyonlar, geceleme sayılarında pandemi öncesindeki seviyeye çok yaklaştı.

Almanya'da oteller doluluk sevinci yaşıyor. Alman otelleri ve pansiyonları, Ağustos ayında doluluklarda neredeyse kriz öncesi seviyeye ulaştı.

2019'un sadece yüzde 3.1 altında

Alman Federal İstatistik Ofisi'ne göre, Alman otellerinde Ağustos ayında 56,1 milyon geceleme gerçekleşti. Bu rakam 2019'un Ağustos ayının sadece yüzde 3,1 altında. 2020 Ağustos geceleme sayılarının ise yüzde 13,4 üzerinde.

Alman tatilciler pandemide kendi ülkelerine yöneldi

İstatistikler Alman tatilcilerin pandemi döneminde ülke içinde tatili tercih ettiğini ortaya koydu. Ağustos ayında yerli misafirlerin geceleme sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 13,7 artarak 51 milyon oldu. Yurtdışından Almanya'ya gelen tatilcilerin gecelemesi ise 5,1 milyon olarak gerçekleşti. Bu rakam 2020'nin aynı dönemine göre yüzde 10'luk bir artışa işaret etmesine rağmen pandemiden önceki yıla göre yüzde 52,7 daha az.

8 ayda 180 milyon geceleme


Bu yılın Ocak-Ağustos ayları arasında oteller, misafirhaneler, tatil evleri, kamp alanları ve diğer konaklama yerlerinde toplam 180,3 milyon geceleme kaydedildi. Bu, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 daha azdı. Korona pandemisi nedeniyle, bazı federal eyaletlerde Haziran ayına kadar özel seyahat edenler için geceleme kısmen yasaklandı. Yasak daha sonra yerel pandemi durumuna bağlı olarak bölgesel olarak gevşetildi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha