Almanya karantina önlemlerini açıkladı!

Almanya karantina önlemlerini açıkladı!
29 Ekim 2020, 21:27
Almanya’da hükümet, neredeye 1 ay süreceği belirtilen ve turizm sektörünü yakından etkileyecek olan karantina önlemlerini açıkladı.

Almanya'da kısmi sokağa çıkma kısıtlamaları 2 Kasım'da başlayacak ve Merkel ile 16 eyalet başbakanı tarafından kabul edilen şartlar uyarınca 30 Kasım'a kadar devam edecek. Koronavirüs salgınıyla mücadelede atılan yeni adım, Alman seyahat endüstrisi için ciddi bir engel olarak gösteriliyor.

Almanya’daki bu karantina önlemleri Mart ayında ekonomik anlamda durma noktasına getiren ülke çapındaki kapatmanın daha az yoğunlukta bir versiyonu olarak gösteriliyor. Bununla birlikte, seyahat tedarikçileri, eğlence tesisleri ve kültür kurumları, en az dört hafta boyunca işsiz kalmanın varoluşunu tehdit eden başka bir zorlukla karşı karşıya.

Alman Hükümeti’nin karantina önlemleri arasında şunlar yer alıyor:

*Paket servis yiyecekler dışında restoran ve barlar kapatıldı.

*Büyük kültürel etkinlikler iptal edildi.

*Zorunlu olmayan seyahatler kesinlikle tavsiye edilmiyor.

*Turistik amaçlı otellerde ve tatil amaçlı evlerde konaklama yasaklandı.

*Eğlence tesisleri ve rekreasyon merkezleri kapatıldı.

*Evden çalışmak teşvik ediliyor.

*Halka açık toplantılar, en fazla on kişi ile sınırlandırıldı.

*Profesyonel spor etkinliklerine ise seyircisiz izin veriliyor.

Mart ayı dışında mağazalar, okul ve kreş olarak kapasite kısıtlamalarıyla (her on metrekare için bir müşteriye izin veriliyor) açık kalacak.

Hükümet şirketlere destek verecek

Basın toplantısı düzenleyen ve çok ciddi bir durumla karşı karşıya olduklarını söyleyen Başbakan Angela Merkel, "Akut bir ulusal sağlık sorunundan kaçınmak için harekete geçmeliyiz" dedi. Merkel, yeni karantinadan etkilenen işletmelerin ekonomik destek alacağını duyurdu. 50'ye kadar çalışanı olan şirketler ve kendi hesabına çalışanlar, gelirlerinin % 75'ini destek olarak alacak. Basında çıkan haberlere göre, hükümet destek amaçlı toplam 10 milyar Euro ayırmış durumda.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha