Almanya'dan Türkiye geneline seyahat uyarısı!

Almanya'dan Türkiye geneline seyahat uyarısı!
28 Ekim 2020, 17:27
Almanya 9 Kasım Pazartesi gününden itibaren Türkiye geneline seyahat uyarısı getirdi.

Alman Hükümeti artan koronavirüs vakalarını gerekçe göstererek riskli ülkeler arasında görülen Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısında güncelleme yaptı. Buna göre seyahat uyarısından muaf tutulan Aydın, İzmir, Muğla ve Antalya da 9 Kasım'dan itibaren seyahat uyarısı kapsamında yer alacak.

Yaz turizm sezonunda yoğun diploması ve Türkiye'nin güvenli sağlık tedbirlerinin ardından Almanya, Aydın, İzmir, Muğla ve Antalya illerini seyahat uyarısının dışında bırakmıştı. Ancak diğer iller gibi bu dört ilden Almanya'ya geri dönmek isteyenler de yola çıkmadan 48 saat içinde kendi imkanlarıyla Türkiye'de koronavirüs testi yaptırma zorunluluğu getirilmişti. Testi pozitif çıkanların yine Türkiye'de 14 günlük karantinaya girmeleri ya da hastalık durumunda tedavilerini Türkiye'de yaptırmaları gerekiyor.

Dışişleri Bakanlığı'nın son güncellemesiyle Türkiye'deki dört ilin muafiyeti 9 Kasım itibarıyla sona erecek. Ülke ya da bölgelere yönelik seyahat uyarısı, seyahat yasağı anlamına gelmiyor. Dışişleri Bakanlığı bu ülkelere gerekli olmayan turistik seyahatlerden kaçınılması uyarısında bulunuyor. Ancak Bakanlık'ın seyahat uyarısı yaptığı ülkeye gidenler, seyahat sigortası gibi konularda çıkabilecek hukuki sorunlardan kendileri sorumlu oluyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha