Almanya’dan sevindirici haber! Onlar 2018’de Türkiye’ye dönüyor

Almanya’dan sevindirici haber! Onlar 2018’de Türkiye’ye dönüyor
12 Mayıs 2018, 12:56
Alman tur operatörlerinin verilerine göre fiyat odaklı tatil beklentisi olan aileler rotayı Türkiye’ye çevirirken rezervasyon artışlarının devam ettiği ifade edildi.

Son iki yılda Türkiye’ye dönük rezervasyonlarda ciddi gerileme yaşanan Almanya’da geçtiğimiz yıldan bugüne Türkiye’ye dönük satışlarda artışlar kaydedildiği ve Türkiye’nin tatilseverler için yine güven kazanan ülkeler arasında olduğu belirtildi.

Antalya’ya dönük paket tur satışlarında çift haneli büyümeler dikkat çekerken Travelainmet’in verilerine göre Nisan ayında yüzde 86’lık artış dikkatlerden kaçmadı.

TUI’den yapılan açıklamada bu yıl yaz tatili talepleri gören destinasyonlar arasında kazananın Türkiye olduğu belirtildi. Yapılan açıklamada rezervasyonlarda yüzde 80 artış olduğu vurgulanırken gelirlerin de iki kat yükseldiği ifade edildi.

Öte yandan diğer tur operatörlerinde de benzer artışlar gözlerden kaçmıyor. Fvw’de yer alan haberde ailelerin Doğu Akdeniz destinasyonlarına döndüğü vurgulanırken bu talebi gören birçok firmanın uçak ve otel planlamalarını buna göre yaptığının altı çizildi.

Thomas Cook’un Türkiye spesyalisti markası Öger Tur’un ürün müdürü Altan Tarakçı, geçtiğimiz yıl ile karşılaştırıldığında çift haneli artışların pozitif olduğunu ve bu trendin devam edeceği beklentisini taşıdıklarını söyledi.

Bir diğer Türkiye uzmanı olan Bentour Reisen ise yılın ilk üç ayında erken rezervasyonlarda yüzde 165 gibi güçlü bir artış yakalarken ortalama fiyatların 600-720 Euro arasında değiştiğini duyurdu. Şirket müşterilerin ortalama geceleme sayılarının 9.3’ten 10.1’e yükseldiğini ve bu artışın ailelerin Türkiye’ye döndüğünün habercisi olduğunu vurguladı.

DER Touristik ürün müdürü Nils Lübbe, talebin fiyat odaklı olsa da büyüme rakamlarının tatmin edici olduğunu vurguladı. Ayrıca Alltours Antalya taleplerinin iki katı arttığını, Schauinsland-Reisen ise satışlarının yüzde 50 arttığını açıkladı. FTI ise incoming acentesi Meeting Point'in Türkiye pazarında yüzde 22.3 artış yakaladığını duyurdu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha