HIKVISION

Almanya’dan otelcilere çağrı!

Almanya’dan otelcilere çağrı!
06 Mayıs 2020, 15:45
Salgın sonrasında Almanya’dan Türkiye’ye talep artışı olacağını öngören COOP TRR, Türk otelcilere: “Aldığınız tedbirleri bize anlatın ki, biz de misafirlerimizin kafalarındaki soru işaretlerini cevaplayalım” çağrısında bulundu.

Avrupa Türk Acentacılar Birliği (COOP TRR Int. AG.), koronavirüs salgını kontrol altına alınır alınmaz Türk turizmine ilk talep gelecek ülkenin Almanya olacağını savunuyor. Almanya'dan yurt dışına seyahatlerin 14 Haziran tarihinden itibaren başlayacağını anımsatan COOP TRR CEO'su Cumhur Sefer, uçuşların başlamasıyla birlikte Türkiye'ye yönelik tatil taleplerinin çıkışa geçeceğine dair olumlu sinyaller aldıklarını açıkladı.

Almanya'nın ve Türkiye'nin dünyada koronavirüs (Covid-19) salgınıyla en iyi mücadele eden ülkeler arasında yer aldığını ifade eden Sefer, Almanya'da sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak halkın günlük yaşamına geri döndüğünü, bunun ticari hayata da olumlu yansımaları olduğunu söyledi. Uzun süren karantina döneminin Almanlarda tatil isteğini kabarttığını belirten Sefer, "Almanlar için tatil vazgeçilmez bir alışkanlık. Koronavirüs salgını nedeniyle kapalı ve stresli bir dönem yaşadıktan sonra bu alışkanlık canlanmış, istek daha da artmış durumda" dedi.

İlk talep gelecek ülke Türkiye olacak

Cumhur Sefer, şunları kaydetti: "Alman hükümeti normalleşme sürecinde kısa mesafeli yolculukları, iç turizmi ve komşu ülkeleri işaret etti. İç turizm ve komşu ülkeler evet bir seçenek ama biz biliyoruz ki Almanlar için yeterince tatmin edici değil. Uluslararası uçuşlar başladıktan sonra yaz tatili isteği canlanacaktır. 14 Haziran sonrası uçuşlu yolculukluklar deyince ilk akla gelecek olan ülke Türkiye olacak. Çünkü geçmiş yıllarda en çok tatile gittikleri ülkeler olan İspanya, İtalya ve Fransa koronavirüsten gördükleri zarar nedeniyle tercih edilmeyecek. Öte yandan Avrupa’da yaşayan 4 milyon Türk’ün vazgeçilmez tatil adresi de şüphesiz yine Türkiye olacaktır. "

Almanya merkezli Türk kökenli seyahat büroları olarak, turizm talepleri gelmeye başlar başlamaz misafirlerini ilk yönlendirecekleri ülkenin elbette Türkiye olacağını vurgulayan Sefer, bu sürece hazırlıklı olmak gerektiğinin altını çizdi. Tatilcilerin kafalarında doğal olarak bazı soru işaretleri olacağını, gittikleri ülkede koronavirüse karşı alınan önlemlere dair ayrıntıları bilmek isteyeceklerini dile getiren Sefer, şöyle konuştu:

“Otellerin koronavüris önlemlerini anlatmalıyız”

"Türkiye'ye tatile gitmeyi düşünen bir Alman aile, havalimanına inmesinden, otel transferine, oteldeki odasının hijyen koşullarından, havuzların durumuna, yemek servisinin nasıl yapılacağına, masaların nasıl düzenleneceğine kadar tatiline dair her ayrıntıyı bize önceden sorup tatmin edici cevaplar almak isteyecektir, bu da onun en doğal hakkıdır. Bizler seyahat acentaları olarak bunları misafirlerimize tüm detaylarıyla anlatmakla yükümlüyüz. Bunun için de otelcilerle iyi bir iletişimimiz ve işbirliğimiz olmalı. Onlar bize tesisleri ve koşulları hakkında önceden ne kadar çok bilgi aktarırsa biz de o kadar çok soruya doğru yanıt verebiliriz. Hızlı aksiyon almamız için şimdiden bu iletişimin başlaması, otelci dostlarımızın hazırlıklarının bize anlatılması gerekiyor."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha