Almanya'dan daha çok turist çekmenin formülünü açıkladı

Almanya'dan daha çok turist çekmenin formülünü açıkladı
02 Mart 2019, 08:54
Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig yüksek sezon dışı olarak kabul edilen kışın ve bahar aylarında daha çok turist çekmenin formülünü açıkladı.

Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig Hürriyet'e yaptığı açıklamada Türkiye’nin 2016 ve 2017 yılında yaşanan turist sayısındaki düşüşü geride bıraktığını söyledi. Geçen yıla göre bu yıl Türkiye’ye gidecek turist sayısının daha da artacağını belirten Fiebig, Türkiye’nin, özellikle Alman aileler için cazip hale geldiğini ifade etti. Almanya’da çok sayıdaki havaalanından Türkiye’ye direkt uçuş imkânının bulunması ve fiyat ile hizmet dengesinin Türkiye’yi cazip hale getirdiğini söyleyen Norbert Fiebig, Türkiye'nin Almanların en çok tercih ettiği ülkeler listesinde İspanya ve Yunanistan’ın ardından üçüncü sırada yer aldığını vurguladı.

Kışın ve bahar daha çok turist çekmek için doğa ve yürüyüş turlarına yatırım yapın

Türkiye'nin turistik alt yapısı harika olan bir ülke olduğunu yaygın ‘her şey dahil’ tatil sunumunun özellikle aileler için çok cazip olduğunu belirten Fiebig, " İyi bir fiyat-hizmet dengesine sahip. Türkiye’nin Alman turistleri için cazibesini koruması ve daha da güçlendirmesi için turizm yapısını değiştirip geliştirmesi gerekir. Yüksek sezon dışı dediğimiz kış ve bahar aylarında da daha çok turist çekmesi için doğa ve yürüyüş turlarına yatırım yapılmalı. Almanya’da son dönemlerde doğa ve yürüyüş turlarına büyük ilgi var." diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha