Almanya'dan Ayasofya tepkisi: Müzakere sonlandırılsın!

Almanya'dan Ayasofya tepkisi: Müzakere sonlandırılsın!
13 Temmuz 2020, 11:12
Alman siyasetçi Florian Hahn, Ayasofya'nın camiye dönüştürülmesi kararını "ortak Avrupa kültürüne karşı bir provokasyon" olarak nitelendirdi ve Türkiye ile adaylık müzakerelerinin sonlandırılmasını istedi.

Alman Federal Meclisi'nde Birlik Partileri (CDU/CSU) Avrupa Politikaları Sözcüsü Florian Hahn, Türkiye'de Ayasofya'nın müze statüsünden çıkarılıp camiye dönüştürülmesi kararına tepki gösterdi.

DW Türkçe'nin haberine göre, kararı, "Ortak Avrupa kültürüne karşı bir provokasyon" olarak nitelendiren Hahn, kararın "Türkiye'nin yıllardır Avrupa Birliği'nden giderek artan yabancılaşmasını" da gösterdiğini söyledi.

Hahn, "Bundan bazı sonuçlar çıkarmalı ve Türkiye ile AB arasındaki üyelik müzakerelerini sonlandırma cesareti göstermeliyiz" şeklinde sözlerini sürdürdü.

Yorumlar
Zeki Ekinci
15 Temmuz 2020, Çarşamba 12:11
Üyelik müzakerelerini sonlandırma cesareti'ni Göstermeliyiz diyor Varsa cesaretiniz bizim için sorun yok Daha önce asarız keseriz almayız diyenler Şimdi cesaret etmeliyiz diyor çok hoşuma gitti
???? ???????
14 Temmuz 2020, Salı 08:44
Dogrudur. Siz oraya kadar gidip okumuş sunuz. Zahmet etmeden bana sorsaydınız söylerdim. Bizi kesinlikle almayacak lar
Mustafa coban
14 Temmuz 2020, Salı 07:44
Cok dogru soylediniz Avruoa birligi bir hristiyan toplulugudur Muskumanlarin yeride irasi değildir
Fatime Kozan
14 Temmuz 2020, Salı 06:54
Çok uzulurmuyuz??? Hayır...
Kalendar Tabak
14 Temmuz 2020, Salı 05:14
Tayyib efendimiz ne uygun gördüyse o. Yüce Erdoğan ailesi hep var olsun. Onlar yöneten biz onların kuluyuz.
Levent Oral
14 Temmuz 2020, Salı 01:04
60 senedir avrupa birliğine üye olabilmek için kapıda bekletilen bir ülke olmak istemiyorum. Daha dünkü doğu bloku ülkeleri birliğe alınırken bizi almamalarının sebebi müslüman bir ülke oluşumuz. AB yi alıp başlarına çalsınlar ben de onları istemiyorum zaten dağılma sürecindeler.
Salih Kırbaş
14 Temmuz 2020, Salı 10:03
'' SONLANDIRSINLAR '' 1980 Li Yıllarda Hollanda da okuduğum dönemlerde Ekonomi derslerinde Türkiye mizin hiç bir zaman AB ye giremiyeceğini , AB nin Hiristiyan Topluluğu olup Müslüman Ülke alınmayavağını sadece Geliştirilmiş Gümrük Birliği ile devam edileceği konularını ders olarak işlemiştim. Saygılarımla.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha