Almanya’daki paket tur satışlarında Antalya sürprizi

Almanya’daki paket tur satışlarında Antalya sürprizi
07 Aralık 2017, 17:15
Geçtiğimiz Kasım ayında, Almanya paket tur satışlarının kazananı Mısır, Yunanistan ve Türkiye olurken; İspanya’ya yönelik satışlar stabil bir hal izledi.

Alman rezervasyon portalı Traveltainment’ın açıkladığı verilere göre, Kasım ayında Almanya’da Mısır’ın Hurghada destinasyonuna yönelik rezervasyonlarda % 72 oranında artış yaşandı.

Son aylarda Almanya pazarında Hurghada’ya yönelik kaydedilen çift haneli büyüme rakamları hem kış sezonu hem de gelecek yaz sezonu için bu destinasyonun Alman tatilciler tarafından yoğun rağbet göreceğinin göstergesi olarak belirtiliyor.

Antalya’dan geri dönüş sinyali

Bunun yanı sıra Kasım ayında sürpriz bir şekilde, 2018 yaz sezonu erken rezervasyonlarında Antalya’ya yönelik rezervasyonlarda % 49 oranında artış yaşandı.

Uzun bir süredir düşüşte olan ve durgun seyreden Türkiye rezervasyonlarının böyle bir artış kaydetmesi; 2018 yaz sezonu için Türkiye’nin Almanya pazarında geri dönüşünün sinyali olarak yorumlandı.

Yunanistan da yükselişte

Geçtiğimiz Kasım ayında Yunanistan destinasyonları da önemli artışlar kaydetti. Heraklion’a yönelik rezervasyonlarda % 29, Rodos’a yönelik rezervasyonlarda % 26, Kos’a yönelik rezervasyonlarda ise % 65 oranında artış yaşandı.

İspanya destinasyonları düşüşte

Kasım ayında Almanya’da İspanya destinasyonlarına yönelik rezervasyonlar bir kez daha durgun bir seyir izledi. Palma’ya yönelik rezervasyonlarda % 2 oranında artış kaydedilirken; Fuerteventura’ya yönelik rezervasyonlarda % 2, Las Palmas’a yönelik rezervasyonlarda % 1, Arrecife’ye yönelik rezervasyonlarda ise % 3 oranında düşüş yaşandı. İspanya bu düşüş rakamlarını Tenerife'ye yönelik rezervasyonlarda kaydedilen % 3'lük artış oranıyla kompanse etti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha