Almanya'da son durum: Türkiye’nin geri dönüşü, yıldızı parlayan Madeira Adası…

Almanya'da son durum: Türkiye’nin geri dönüşü, yıldızı parlayan Madeira Adası…
20 Ekim 2016, 13:32
Almanya’da açıklanan son verilere göre Türkiye’ye yönelik rezervasyon oranlarında, son dakika turlarıyla umut verici kıpırdanmalar yaşanıyor.

Maderia Adası’na yönelik rezervasyonlarda yaşanan patlama, Türkiye’nin eski rakamlara yaklaşmasının sinyalleri Alman turizm pazarına damga vuran son gelişmeler olarak özetlenebilir.

Almanya turizm pazarında Eylül ayında en dikkat çekici artışı gösteren destinasyon Portekiz’in Madeira Adası oldu. Madeira Adası’na yönelik rezervasyonlarda % 36’lık bir artış gözlendi.

Diğer yandan Eylül ayında rezervasyon oranlarında önemli artış gösteren destinasyonlar arasında Palma ( + % 24), Las Palmas (+ % 16) ve Tenerife ( + % 17) yer aldı.

Eylül ayında Yunanistan destinasyonlarına yönelik rezervasyonların artış oranında yavaşlama görüldü. Heraklion yönelik rezervasyon sayılarında % 4’lük bir artış yaşanırken Rodos Adası’na yönelik rezervasyon sayılarında ise % 1 azalma gözlendi. Yunanistan’ın rezervasyon sayılarında en önemli düşüşü yaşayan destinasyonu % 21’lik azalma ile Hurghada oldu.

Bu sene Antalya’ya yönelik rezervasyonlar geçen yılın aynı dönemine göre % 4 oranında geride kalsa da son dönemde Alman pazarında eski günlere dönme sinyali vermeye başladı. Bu gelişmeyi Alman tur operatörleri ve acentalar Türkiye’de siyasi çalkantıların durulmasına ve son dakika satışlarına bağlıyor. Schauinsland-Reisen Satış Müdürü Detlev Schroer, son dakika rezervasyonlarından oldukça memnun olduklarını ve rezervasyon sayılarının yeniden toparlanmaya başladığını belirtti. Diğer yandan TUI, DER Touristik ve Thomas Cook da son haftalarda, son dakika satışlarında tatmin edici rakamlara ulaştı.

FTI Genel Müdürü Ralf Kathagen’in yaptığı açıklamaya göre FTI’ın son dakika tatil turları birimi 5 vor Flug, günlük rezervasyonlarda % 40 - % 50 oranında dikkat çekici bir artış oranı yakaladı. Kathagen da, Türkiye’ye yönelik talebin artış gösterdiğini belirtti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha