Almanya'da paket tur satışlarında trend ne yönde?

Almanya'da paket tur satışlarında trend ne yönde?
12 Haziran 2018, 15:48
Almanya'da mayıs ayı paket tur satış verileri açıklandı. Kızıldeniz satışları artarken , Antalya yavaşladı. Pazarın kaybedeni ise İspanya....

Almanlar Mısır'a geri dönüyor. Fvw'de yer alan habere göre Mısır'ın tatil kenti Hurghada'ya yapılan paket tur satışları geçen yılın aynı ayına göre% 65 artış kaydetti. Son birkaç aydır çift haneli artış kaydeden Hurgada'ya Avrupa'daki diğer ülkelerde de ilgi giderek artıyor.

Antalya'da ise Mart'ta % 86, Nisan ayında % 77 olarak gerçekleşen artış oranları Mayıs ayında % 8 olarak gerçekleşti. Antalya satışları, pazardaki toplam rezervasyonun yüzde 30'unu oluşturdu.

İspanya'ya talep düşüyor

Diğer yandan Alman pazarında İspanya'nın düşüşü devam ediyor. Tüm rezervasyonlar içinde n % 23'ünü oluşturan Palma'ya yapılan rezervasyonlar, Mayıs ayında% 9'a geriledi. üst üste beşinci ayda düştü.

Yunanistan'a talep devam ediyor

2016 ve 2017 yıllarında Alman pazarında yükseliş yaşayan Yunanistan'da talep yavaş da olsa artmaya devam ediyor. Girit'e yönelik talep azılırken Rodos ve Kos'a olan talep artmaya devam ediyor.

Bulgaristan'da artış devam ediyor

Bu yıl Bulgaristan'a rezervasyonlarda da artış yaşanıyor. Varna Havalimanı'na inen Alman turist sayısında geçen yılın aynı dönemine göre % 11 arttı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha