Almanya'da Ağustos sonuçları üç ülkeyi sevindirdi

Almanya'da Ağustos sonuçları üç ülkeyi sevindirdi
18 Eylül 2019, 09:34
Almanya'da Ağustos ayı paket turların ve son dakika satışlarının sonuçları belli oldu.

Alman tatilciler, geçtiğimiz ay Türkiye, Mısır ve Yunanistan paket turlarına ilgi gösterdi. Ancak İspanya tatil bölgelerinin Alman pazarındaki gerilemesi devam etti.

Amadeus'un verilerine göre, Alman tatilcilerin en çok ilgi gösterdiği 10 yurt dışı destinasyonu için paket tur ve son dakika satışları Ağustos ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 0.7 arttı. Haziran ayından bu yana iyileşme sürüyor.

Ağustos'taki büyüme, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 3 artış gösteren son dakika satışlarından kaynaklandı.

Antalya satışları yüzde 5.4 arttı

Antalya, bu yılki büyümeyi geçen yılın aynı ayına göre % 5,4 daha fazla yükselterek konsolide etti. Bu yükseliş son dakika satışlarındaki artıştan kaynaklandı. Türk Rivierası için son dakika satış fiyatları seyahat acentelerine göre ortalama % 15 daha düşüktü. (Ortalama rezervasyon değeri kişi başı 807 euro oldu)

Alman tatilcilerin Ağustos'ta Mısır'a talebi de yüksek oranlarda arttı. Geçen ay Hurgada (% + 8.7) ve Marsa Alam (% + 11.1 ) güçlü bir büyüme sergiledi.

Kos'a Alman ilgisi yüzde 28 arttı

Yunanistan, Ağustos ayında, Alman tatilcilerin en çok ilgi gösterdiği bölge oldu. Heraklion , daha yüksek ortalama fiyatlara rağmen çevrimdışı satışlardaki % 2.9'luk artış sayesinde fraksiyonel bir şekilde büyüdü. Rodos, ılımlı bir yükseliş yaşadı ve Kos (% 28) ile üst üste yapılan rezervasyonlar art arda yükseldi.

Amadeus'un rakamlarına göre İspanya, Alman paket tatil pazarında gerilemeye devam etti. İspanya'nın en önemli turizm merkezlerinden Palma için yapılan rezervasyonlar Ağustos ayında % 3,3 oranında azaldı.

Kanarya Adaları için yapılan rezervasyonlardaki çift haneli düşüş, geçen aylardan düşük olmasına rağmen geçen ay devam etti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha