Almanya bu satın alma iddiasını konuşuyor!

Almanya bu satın alma iddiasını konuşuyor!
13 Ocak 2023, 09:49
Avrupa'nın en büyük ikinci tur operatörünün rakibini satın alacağı iddiaları Alman turizm basınının gündemine bomba gibi düştü.

Avrupa'nın en büyük ikinci tur operatörü Der Touristik'in rakibi FTI Group'u satın almak için görüşmelere başladığı iddia edildi.

Görüşmeler ileri aşamada!

Alman ekonomi gazetesi Handelsblatt'in haberine göre Rewe Group'a bağlı DER Touristik Group, Münih merkezli tatil grubu FTI Group'u satın almak istiyor. Gazeteye göre, Avrupa'nın en büyük ikinci tur operatörü ile üçüncü büyük tur operatörü arasındaki müzakereler ileri aşamada.

FTI'nin borç sorunu çözülürse satın alma gerçekleşecek

Handelsblatt'in haberine göre DER Touristik ile FTI arasındaki satın alma işleminin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği, FTI'nın devasa borcunun nasıl çözüleceğiyle ilgili sürece bağlı. Yaklaşık 1 milyar euroluk borç FTI üzerinde baskı oluşturuyor.

Çoğunluk hissesi Mısırlı Sawiris ailesine ait!

FTI Group'un çoğunluğu Mısırlı Sawiris ailesine ait. Tur operatörünün azınlık hissedarı olan Samih Sawiris, Nisan 2020'de hisselerin yüzde 75,1'ini devraldı. FTI'nin kurucusu Dietmar Gunz, 2020'nin sonunda FTI'dan ayrılmıştı. Samih Saviris şimdi hisselerini oğlu Naguib'e devretti. Handelsblatt'ın haberiyle ilgili DER Touristik ve FTI'den yorum gelmedi.

11 bin çalışanı var

FTI Group'un bünyesinde toplam 11 bin kişi çalışıyor. Satın alma gerçekleşirse 11 bin kişinin yeni organizasyon yapısında nasıl bir şekilde yer alacağı merak konusu oldu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha