Almanların Türkiye rezervasyonlarında gerileme!

Almanların Türkiye rezervasyonlarında gerileme!
07 Kasım 2019, 16:12
Alman tatilcilerin gözde destinasyonları arasında yer alan Türkiye, İspanya ve Yunanistan'a yönelik uçak rezervasyonlarında Ekim ayında düşüş yaşandı.

Almanya seyahat pazarında Ekim ayında Alman tatilcilerin en çok tercih ettikleri ilk 10 destinasyonda ya da destinasyonların yakınında yer alan havalimanlarına yönelik uçuş rezervasyonlarında bir önceki yılın Ekim ayına göre yüzde 3 düşüş yaşandı.

Antalya'da yüzde 9'luk düşüş

Alman iş ve seyahat dergisi fvw’nin Amadeus Leisure’dan aktardığı verilere göre Almanların en çok tercih ettikleri destinasyon arasında yer alan Antalya’da bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 9 düşüş yaşandı. Almanların Antalya rezervasyonları Eylül'de yüzde 16 artmıştı.

Mısır Hurgada'da yüzde 11'lik artış

Almanların Mısır'ın turizm bölgesi Hurgada'ya yönelik rezervasyonları Ekim'de yüzde 11 artarken Marsa Alam rezervasyonları yüzde 26 geriledi.

İspanya'da Kanarya adaları yükseldi

Almanya'dan İspanya'ya olan talep geçen ay güçlü bir şekilde dalgalanma gösterdi. Palma için yapılan rezervasyonlar % 15 oranında geriledi. Mayorka'ya olan zayıf talep devam etti.

İspanya'da Kanarya Adası destinasyonlarına yönelik rezervasyonlarda Ekim'de dikkat çekici artış oldu. Fuerteventura yüzde 12, Lanzarote yüzde 9 ve Güney Tenerife yüzde 1 arttı. Ancak Las Palmas'a yönelik rezervasyonlar yüzde 7 düştü.

Ekim'de Yunanistan'da geriledi

Ekim'de Almanya'dan Yunanistan'a yönelik rezervasyonlarda geriledi. Kandiye'ye ilgi yüzde 7 Rodos'a ilgi ise yüzde 6 azaldı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha