Almanların gözde tatil bölgesi kapandı

Almanların gözde tatil bölgesi kapandı
25 Ocak 2021, 09:34
Alman tatilcilerin en çok ziyaret ettiği bölgelerin başında gelen ada vaka sayıları artınca kapanma kararı aldı.

Alman tatilcilerin en popüler tatil bölgelerinden İspanyol tatil adası İbiza, vaka sayılarındaki keskin artış nedeniyle kapanıyor. Ada, Ocak sonuna kadar karantina altına alınacak. İbiza'da yaşayanların sadece işlerine gitme ya da doktor gibi acil durumdan dolayı evlerinden çıkmalarına izin veriliyor. İbiza'da son 14 gün içinde 100 bin kişi başına yeni enfeksiyon sayısı 1.800'ün üzerine çıktı. Durum diğer Balear Adaları için de kritik. Genel olarak, Balear Adaları'nda 7 gün içinde 100 bin kişi başına yeni enfeksiyon sayısı 309 olarak gerçekleşti. Almanya'da bu rakam 115.

Balear Adaları, geçtiğimiz aylarda pandemiyi nispeten kontrol altına almıştı. Ancak Aralık ortasından bu yana durum daha da kötüye gidiyor.

Restoran işletmecilerinden protesto

Bu arada Mallorca geçtiğimiz Cuma restoran işletmecilerinin eylemine sahne oldu. Restoranların kapatılmasını ve hükümetin yardımını yetersiz bulan işletmeciler Mallorca'da bir kez daha gösteri yaptı. Yüzlerce arabayla Mallorca sokaklarına çıkan işletmeciler toplu halde korna çalarak hükümeti protesto etti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha