Almanlar seneye de yurtdışı tatili için iştahlı!

Almanlar seneye de yurtdışı tatili için iştahlı!
07 Ekim 2023, 16:01
Yüksek enflasyon ve ekonomik krize rağmen Almanlar önümüzdeki yıl seyahat konusunda iştahlı.

Yüksek enflasyon ve ekonomik krize rağmen Almanların yüzde 90’ı önümüzdeki yıl en az 2023’teki kadar seyahat etmeyi planlıyor.

Otel Ticaret Platformu Siteminder’ın hazırlamış olduğu “Değişen Gezgin Raporu 2023¨e göre, Almanların seyahat etme arzusu hâlâ büyük; yüzde 90’ı 2024’te de en az bu yılki kadar seyahat etmek istiyor. Hatta yüzde 37’si daha fazla seyahat etmeyi planlıyor.

Artan maliyetlere rağmen seyahate ve tatile çıkmaya istekli olan Almanların yüzde 28’i konaklama ve tatil tercihlerinde yüksek fiyatların rol oynamadığını belirtti. Fakat yine de tasarruf amacıyla günden günde daha fazla sayıda Alman paket tura yönelmeye başladı.

Ankete katılan Almanların yüzde 15’i daha ucuz odadan yana tercihlerini kullanırken; spa, wellness, havalimanı servisleri gibi ek hizmetlerin kullanım oranları da yüzde 73’e düştü.

Almanların yüzde 24’lük kesimi tatillerinde ‘harika bir deneyim’ yaşamayı beklerken, yüzde 22’lik kesim ise aile ve arkadaşlar için yeterince alan olmasını yeterli görüyor. Tatil ve işi birleştirenlerin sayısı da düşüşte, geçtiğimiz yıl yüzde 29 olan hibrit tatil tercihi, bu yıl itibariyle yüzde 21’e düştü.

Sektördeki personel sıkıntısı göz önüne alındığında, seyahat eden Almanların üçte ikisi otellerden gelen sınırlı hizmet standardını tolere edecek.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha