Almanlar rezervasyona erken başladı

Almanlar rezervasyona erken başladı
21 Kasım 2019, 08:49
Almanya'nın önde gelen tur operatörlerinden Alltours, 2020'de 2 milyondan fazla Alman'ın tatilini organize etmeyi hedefliyor.

Alltours'un sahibi Willi Verhuven, 2020'de müşteri sayısını yüzde 20'den fazla artırarak 2 milyona çıkarmayı hedeflediklerini ifade etti. Thomas Cook'un iflasıyla 340 bin Alman tatilcinin yaklaşık dörtte üçünün, gelecek yıl yaz tatillerini farklı bir tur operatörü ile yapmak zorunda kalacağını belirten Verhuven yüksek talebi karşılamak için, 2020 yaz dönemi için sundukları otel portföyünü yüzde 30 artırarak 20 binin üzerine çıkaracaklarını söyledi.

Alltours, pazar lideri olduğu İspanya'da, önümüzdeki yıl Mayorka için 100 bin yeni rezervasyon dahil olmak üzere bir milyondan fazla müşteriye hitap etmeyi hedefliyor.

Tur operatörü, ikinci önemli destinasyonu olan Yunanistan Corfu'daki Allsun'da bayilik oteli de dahil olmak üzere çeşitli adalarda kapasite artırdı. Alman Havalimanları'ndan Mısır'a uçuşları genişleten şirket Kızıldeniz tatilleri için müşteri sayısının iki katına çıkmasını hedefliyor.

İspanya ve Yunanistan ucuzlayacak, Türkiye biraz daha pahalı olacak

Altours'un 2020 yaz döneminde sunacağı tur paketlerinin fiyatları 2019'a göre genel olarak sabit kalacak. İspanya ve Yunanistan'a yönelik tur paketleri biraz daha ucuz olacak, Türkiye biraz daha pahalı olurken, Mısır ve Tunus fiyatları değişmeyecek.

Türkiye'ye yönelik erken rezervasyonlarda 20'lik artış

Alltours, 2019/20 kış dönemi için sunduğu tur paketlerine yönelik erken rezervasyon taleplerinden memnun. Tüm destinasyonlar için erken rezervasyonlar memnuniyet verici düzeyde. Şirketin en önemli büyüme hedeflediği Mısır'a yönelik erken rezervasyonlarda yüzde 50, Türkiye'de yüzde 20, Tayland, Endonezya ve Maldivler'de ise yüzde 50 artış yaşanıyor. Aynı zamanda önümüzdeki yaz için erken rezervasyonlar, şu anda tüm destinasyonlar için çift haneli artış gösteriyor.

Yorumlar
Zafer Cengiz
21 Kasım 2019, Perşembe 09:53
Piyasasına hakim olup da "işi bilince" #StratejikPLANLAMA yaparak her türlü kriz ile başa çıkılır! Tebrikler ve Başarılar #ALLTOURS
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha