Alman turistten anket şoku!

Alman turistten anket şoku!
26 Temmuz 2017, 18:14
İki ülke arasında yaşanan siyasi gerginlik sonrasında, Almanların Türkiye hakkında ne düşündüklerine dair yapılan anketlerde Alman turistlerin Türkiye'de tatil yapmaktan kaçındığı sonucu çıktı.

Almanya’da yapılan son anketler Almanların Türkiye hakkındaki fikirlerine ve seyahat tercihlerine yansımaları ile ilgili tabloyu ortaya koydu.

Alman haber portallarından Der Spiegel'in yaptığı bir ankete göre, 5092 katılımcının yüzde 92'si Türkiye'deki mevcut siyasi koşullar altında bu ülkeye tatile gitmeyi düşünmüyor.

Kamuoyu araştırması enstitüsü YouGov'un anketinde de benzer sonuçlar çıktı. Ankete katılanların sadece yüzde 5'i mevcut durumda Türkiye'ye seyahat etmek isterken, yüzde 89'u Türkiye'ye tatile gitmeyeceğini söyledi.

Ankette 10 Almandan 8'i Türkiye'nin demokrasi olduğuna inanmadığını söylerken, ikili ilişkilerdeki mevcut gerginlik nedeniyle Berlin'in tutumunun Ankara'ya karşı sertleşmesini isteyenler de aynı şekilde çoğunluktaydı.

Türkiye'nin AB üyeliği için ise ankete katılan Almanların yüzde 84'ü karşı olduğunu söyledi. Ankete katılanların yüzde 82'si ise Türk siyasetçilere Almanya'da etkinlik yasağı getirilmesini istedi.

Etiketler:Alman turist
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha