Alman turistin ayağına 6 dikiş atıldı, faturaya şaştı kaldı!

Alman turistin ayağına 6 dikiş atıldı, faturaya şaştı kaldı!
01 Eylül 2023, 10:39
Tatil için geldiği Antalya'da yürüyüş yaparken çürüyen köprü saçının kestiği ayağına özel bir hastanede 6 dikiş atılan Alman turist çıkarılan fatura karşısında şaşırdı. Turist yetkililerden yardım istedi.

Eşi, çocukları ve arkadaşlarıyla birlikte tatil için Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Side’ye gelen Alman Hans Georg Shucht, 2 gün önce akşam saatlerinde yakınlarıyla grup halinde sahilde yürüyüşe çıktı.

6 dikiş için hastane 28 bin lira istedi

Kaldıkları otelin önündeki yürüyüş yolunda yaklaşık 500-600 metre gittikten sonra bir köprüden geçtiği sırada Hans Georg Shucht’un ayağı çürüyen saçın içerisine girerek kesikler oluştu. Otele döndükten sonra taksi ile Side’de bulunan Side Özel Anadolu Hastanesi'ne giden Hans Georg Shucht’un ayağına pansuman yapıldıktan sonra 6 tane dikiş atıldı.

Muhasebeye gelindiğinde kesilen 972,07 euro tutarındaki faturayı görünce şaşıran Shucht, sadece 6 adet dikiş için bu kadar para istenmesine anlam veremedi. Ödemeyi yaptıktan sonra oteline dönen Shucht, aynı olayın başkalarına yapılmaması için yetkilileri göreve davet etti.

Shucht, “ Bana öncesinde fiyat konusunda bilgilendirme yapılmadı. Ödediğim bu fatura bizim güzel başlayan tatilimizin adeta zehre dönüşmesine neden oldu. Türkiye'deki yetkililerin bu konuda gerekli incelemeleri yapmalarını istiyorum. Benim başıma gelen diğer insanların başına gelmesin” dedi.

Yorumlar
Erko
02 Eylül 2023, Cumartesi 09:45
Manavgatda ilginc olaylar yasadim.Dolmuscular gidecegim otelin yerini soylemeyip yarim saat boyunca yanlis yonlendirdiler ve pusuda bekleyen taksiye binmek zorunda kaldim.Bazi kisi veya esnaf insanlara ters yol tarif ediyormus.Berbere gidiyom ve istedigim modeli yalan soyleyerek yapmiyor.Otellerde calisiyom ve tehditlere ugruyom.Cok tehlikeli bir yer maalesef.
Mehmet dogan
01 Eylül 2023, Cuma 02:08
Yazıklar olsun bu olaylardan sonra ülkemize kimse gelmeyecek birileri buna dur desin
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha