Alman tur operatörü açıkladı: Türkiye rezervasyonlarında % 70 artış

Alman tur operatörü açıkladı: Türkiye rezervasyonlarında % 70 artış
11 Ocak 2018, 12:03
Alman tur operatörü TUI, iki yıl aradan sonra Alman turistlerin Türkiye'ye ilgisinin arttığını açıkladı. TUI, Türkiye’ye yönelik tatil rezervasyonlarında yüzde 70'lik bir artış gözlendiğini duyurdu.

TUI, turizm sezonu başlangıcında Türkiye’ye yönelik tatil rezervasyonlarında bir yıl önceye göre yüzde 70'lik bir artış gözlendiğini duyurdu.

Stuttgart’ta düzenlenen Turizm Fuarı CMT'nin açılışında TUI Almanya tarafından yapılan açıklamaya yer veren; DW Türkçe’nin haberine göre, “Türkiye’ye yönelik rezervasyonlarda kaydedilen artışın sevindirici olduğu ve Almanya’dan Türkiye’ye yönelik seferlerde yolcu kapasitesinin 100 bin artacağı” ifade edildi.

2016’da TUI'nin Türkiye'ye yönelik rezervasyonları yaklaşık yarı yarıya düşmüş, 2017’de de toparlanma beklendiği gibi olmamıştı. Bu yüzden tur operatörleri Türkiye'ye yönelik sunduğu tatil seçeneklerini sınırlandırmıştı.

2018 sezonu umut veriyor

TUI Almanya Turistik Müdürü Stefan Baumert, farklı destinasyonlar için yeni sezondan umutlu olduklarını belirterek, “2018 rezervasyonlarının oldukça iyi seyrettiğini” söyledi.

Yapılan açıklamada Mısır'a yönelik rezervasyonlarda geçen yıla oranla yüzde 58'lik, Tunus'a da yüzde 125'lik artış olduğu belirtildi.

Türkiye, Mısır ve Tunus gibi yıllardır turistler tarafından oldukça yoğun ilgi gören tatil bölgelerine yönelik tatil rezervasyonları son yıllarda artan terör saldırıları ve siyasi krizler nedeniyle büyük yara almıştı.

Ancak TUI Almanya Turistik Müdürü Stefan Baumert Alman turistlerin öteden beri bir numaralı tercihi olan İspanya, Balear ve Kanarya Adaların popülaritesini koruduğunu ve bunun rezervasyonlara da olumlu yansıdığını belirtti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha