Alman tur operatörlerinden erken rezervasyon değerlendirmesi: Bir tek Türkiye…

Alman tur operatörlerinden erken rezervasyon değerlendirmesi: Bir tek Türkiye…
24 Şubat 2017, 14:43
Berlin ITB Fuarı’nın açılmasına iki hafta kala, önde gelen Alman tur operatörleri bu sene için Yunanistan’a yönelik rezervasyonlarda önemli talep artışlarının yaşandığına dikkat çekiyor. Türkiye’ye yönelik rezervasyonlar ise stabil bir seyir izliyor.

Alman Basın Ajansı’nın (DPA) yayımladığı rapora yer veren Deutsche Welle haberine göre; 2017 yılının yaz sezonuna yönelik yurt dışı rezervasyonlarında önemli artışlar kaydediliyor. Erken rezervasyonlarda bu sene Yunanistan önemli bir artışla ilk sırada yer alıyor. Geçtiğimiz yıl önemli düşüşler yaşayan Tunus ve Mısır’a yönelik rezervasyonlarda da ufak ölçekli artışlar söz konusu. Alman turizm yetkililerine göre bir tek Türkiye’ye yönelik rezervasyonlarda sınırlı sayıda artış gözlemleniyor.

DER Touristik’ten yapılan açıklamaya göre; Yunanistan’a yönelik rezervasyonlarda geçtiğimiz seneye oranla iki kat artış yaşanıyor. Bunun yanı sıra Batı Akdeniz destinasyonları arasında yer alan Fransa, İspanya ve İtalya’ya yönelik rezervasyonlarda da artış kaydediliyor. DER Toristik yetkilileri ayrıca Mısır’ın bu sezonda geri dönüş yapacağını öngördüklerini belirtti.

Bir diğer tur operatörü Alltours da 2017 sezonuna yönelik gelişmelerin ve rakamların tatmin edici seviyede olduğunu açıkladı. Tur operatörünün portföyündeki bu sene için en popüler iki destinasyon Yunanistan ve İspanya. Alltours yetkilileri de bu iki ülkeye yönelik önemli talep artışlarının yaşandığını belirtti.

Alman turizm sektörünün önemli tur operatörlerinden TUI, bu seneye yönelik toplam rezervasyonlarında geçtiğimiz seneye göre % 4’lük bir artış kaydettiklerini açıkladı. Neckermann Reisen ve Last Minute markalarını çatısı altında bulunduran Thomas Cook ise Türkiye’ye yönelik yaşanan kayıpların diğer destinasyonlara yönelik güçlü talep artışı ve rezervasyon rakamları sayesinde kapatıldığını belirtti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha