Alman tur operatörleri yeni seyahat uyarısını nasıl değerlendiriyor?

Alman tur operatörleri yeni seyahat uyarısını nasıl değerlendiriyor?
16 Mart 2017, 18:08
Alman hükümeti Türkiye ile yaşanan siyasi gerilimin ardından daha önce Türkiye’ye yönelik yayınladığı seyahat uyarısını güncelledi. Peki Alman tur operatörleri bu seyahat uyarısına nasıl bakıyor?

Alman Dışişleri Bakanlığı’nın, Türkiye’de 16 Nisan’da yapılacak referandum öncesinde Alman karşıtı gösterilerin de yaşanabileceği gerekçesiyle Türkiye’ye yönelik seyahatler konusunda güncellediği seyahat uyarısına Alman tur operatörleri temkinli yaklaşıyor.

Almanya’nın önde gelen tur operatörlerinden DER Touristik’in Orta Avrupa CEO’su Rene Herzog; Alman hükümetinin Türkiye’ye yönelik güvenlik değerlendirmesinde her hangi bir değişikliğin olmadığını belirtirken; Alman hükümetinin vatandaşlarını siyasi gösterilerden, mitinglerden ve kalabalık alanlardan uzak durmaları gerektiğini yinelediğini; bu yöndeki uyarıları kendilerinin de müşterine ilettiklerini belirtti.

DER Touristik’ten yapılan açıklamada ise; Alman Hükümeti’nin yayınladığı son seyahat uyarısının Türkiye’de tatil yapan vatandaşların geri dönmesine ya da Türkiye’ye seyahat edeceklerin seyahatlerini iptal etmelerine yönelik bir ibarenin olmadığına dikkat çekildi.

Benzer şekilde FTI da, Alman Dışişleri Bakanlığı’nın yayınladığı son uyarı mesajında Türkiye’ye yönelik güvenlik algısında herhangi bir değişiklik olmadığına, tatil için kıyı şeridini tercih eden tatilcileri etkileyecek bir durumun söz konusu olmadığına dikkat çekti. Diğer yandan FTI’ın açıklamasında “eşsiz bir fiyat performansına ve yüksek kalitede hizmet veren otellere sahip olan Türkiye’de turistlerin misafirperver bir şekilde karşılandığı” ifadelerine yer verildi.

Turistik bölgelerde ve Türkiye’nin kıyı şeridinde mevcut durumun oldukça sakin olduğunu ifade eden TUI, yeni yayınlanan seyahat uyarısında turistlerin siyasi gösterilerin ve kalabalık yerlerde bulunmamalarına yönelik noktaların dışında başka herhangi bir önemli unsurun olmadığına dikkat çekti.

Thomas Cook Almanya ise Dışişleri Bakanlığı’nın güncellediği seyahat uyarısına yönelik bir açıklama yapmaktan kaçındı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha