Alman tur operatörleri otel yatırımlarına hız verdi

Alman tur operatörleri otel yatırımlarına hız verdi
10 Nisan 2018, 18:18
Almanya’nın önde gelen tur operatörlerinden TUI ve Thomas Cook, müşteri segmentlerini genişletme ve çeşitlendirme adına kendi markaları altındaki yeni otel ve tatil köyü yatırımlarına ağırlık veriyor.

Almanya’nın önde gelen iki tur operatörü, 2018 yılının yanı sıra 2019 ve 2020 yıllarında da otel ve resort yatırımlarına tüm hızıyla devam edecek.

Bu kapsamda TUI, Robinson Club markası altında beş, Magic Life markası altında ise iki resortu faaliyete geçirirken; Thomas Cook ise Aldiana markası altında üç yeni resort otelinde hizmet vermeye hazırlanıyor.

Çeşitlenen taleplere yönelik olarak…

İki tur operatörü tarafından yapılan açıklamalarda; Alman tatilcilerin hizmet aldıkları otellerde kişisel tercihlerini daha fazla karşılayabilecek alternatif hizmetlere, daha farklı mutfaklar çeşitlerinin sunulduğu yiyecek hizmetlerine vb. alanlardaki çeşitliliğe önem vermeye başladıklarını ve bu yöndeki taleplerinde artış yaşandığını açıkladı. Bunun sonucunda otellerin farklı kesimler tarafından talep edilen çeşitli istek ve talepleri karşılaması bakımından hizmet ve ürün çeşitliliğine gitmesi önem kazandı.

Belek’te 595 odalı yeni tesis

Bu kapsamda geçtiğimiz ay TUI’nin orta segmentte “her şey dahil” sistemiyle hizmet veren Magic Life markası Antalya Belek’te yeni resort otelini hizmete açtı. 595 odalı bu tesis geniş eğlence, sportif ve aileler için çeşitli aktiviteler sunuyor. 2019 yılının Mayıs ayında ise İtalya Calabria’da 641 odalı Magic Life’ın İtalya’daki ilk resort oteli hizmete girecek.

Bunların yanı sıra biri Tayland Khao Lak’ta diğeri Maldivler’de (Noonu) yer alan iki yeni Robinson Clubs tesisi geçtiğimiz Kasım ayında hizmete açıldı.

2018 yılının Kasım ayında da İspanya’nın Fuerteventura Adası’nda yer alan Robinson Club da renovasyon ve modernizasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla yeniden hizmete açılacak.

2019 yılının sonbaharında ise Cape Verde Adaları’nda yer alan yeni Robinson oteli faaliyete girecek. Bu otel ailelere ve çiftlere yönelik hizmet verecek. 2020 yılında da Robinson markası altında Yunanistan’ın Girit Adası’nda açılacak resort ailelere yönelik hizmet verecek.

Thomas Cook’un yeni yatırımları

Thomas Cook da farklı yeni otel projelerini hayata geçirecek. Mart ayında İspanya’nın Endülüs bölgesinde Sentido markası altında açtığı otelin yanı sıra, Thomas Cook Almanya Haziran ayında da Sunprime markası altında Kos Adası’nda yeni bir otel açacak.

Dominik Cumhuriyeti’ne yeni yatırım

Diğer yandan Thomas Cook Almanya, Almanya merkezli Aldiana ile imzaladığı stratejik işbirliği anlaşması kapsamında bu yılın sonbahar döneminde uzun mesafe destinasyonları arasında yer alan Dominik Cumhuriyeti’nde bir tesisi faaliyete geçirecek. The Club Cabarete adı altındaki bu tesis, müşterilerinin aktif ve farklı taleplerine yanıt verecek şekilde hizmet verecek.

Aldiana ile hayat geçirilecek diğer yatırımlar arasında ise 2018 yılının Aralık ayında Avusturya’nın Ampflwang bölgesinde ve İtalya Calabria’da gelecek yaz açılması planlanan otel yer alıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha