Alman tatilci için yeni trend: Ev kiralama

Alman tatilci için yeni trend: Ev kiralama
23 Mart 2017, 14:50
Dünya çapında artan terör saldırıları sonrasında güvenlik gerekçesiyle Alman turistler yurt içine yöneldi. 2016 yılında yurt içine yönelen Alman tatilciler otellerde konaklama yerine ev kiralamayı tercih etti.

Almanya pazarına yönelik yeni araştırmaya göre Alman turistler, tatil tercihlerinde yurtdışındaki otellerden ziyade yurt içinde veya komşu ülkelerde kiraladıkları evlerde tatillerini geçiriyor.

Deutscher Ferienhaus Verband, DFV’nin araştırmasına göre, Alman turistlerin tatil için kiralık ev rezervasyon rakamları % 16 artış gösterdi. Rezervasyon rakamlarındaki bu artış geçen yılın aynı dönemine göre % 24'lük bir gelir artışı sağladı.

DFV Başkanı Tobias Wann, bu artış rakamlarının Alman turizmi için hızlı ve dinamik bir büyüme anlamına gelmesinin yanı sıra, diğer yandan Alman ekonomisi için de önemli bir faktör olduğunu belirtti.

DFV’nin araştırmasına göre, yurt dışı destinasyonlarda terör saldırılarının devam etmesi halinde yurt içi ve komşu ülkelerde tatil için ev kiralama rakamları artış kaydetmeye devam edecek.

Araştırmaya göre, 2016 yılında çocuklu aileler bu artışın en önemli faktörü oldu. Ortalama olarak, 8.3 gecelik konaklama yapan Alman aileler, kiraladıkları evlere ortalama 1.000 Euro ödediler.

Tatil için kiralanan evlerin yer aldığı popüler merkezler, Almanya içerisinde Schleswig-Holstein ve Mecklenburg – Vorpommern, yurt dışında ise Avusturya, İtalya, Fransa ve Danimarka oldu. Polonya’nın Baltık Denizi kıyılarında yer alan şehirlerde de artış gözlemlendi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha