Alman seyahat devini satın aldı

Alman seyahat devini satın aldı
09 Ekim 2019, 11:56
İsviçre'nin Hotelplan Grubu, Vtours'u satın alarak Alman turizm pazarına girdi.

İsviçreli Hotelplan Grubu, Vtours International bağlı ortaklığı da dahil olmak üzere Alman şirketini satın aldı. Satın almanın bedeli açıklanmadı. Her iki marka da Vtours'un eski sahibi CEO Achim Schneider'ın yönetimi altında kendi isimleri altında özerk bir şekilde ticaret yapmaya devam edecek.

Avrupa'da aktif olacağız

Schneider, “Vtours ile son 15 yılda bir başarı öyküsü elde ettik ve gelecekteki gelişimimiz içingüçlü bir ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. Schneider birleşme sayesinde, sadece Almanya, Avusturya ve İsviçre'de değil, Avrupa'da da aktif olacaklarını her şeyden önce Hotelplan Grubunun teknolojik uzmanlığından yararlanma imkanı yakaladıklarını vurguladı.

Yıllık cirosu 400 milyon euroyu aşıyor

Alman iş ve seyahat dergisi Fvw Travel'de yer alan habere göre Hotelplan Grubu CEO'su Thomas Stirnimann ise Vtours'u “karlı, yaratıcı, yenilikçi ve büyüyen bir sağlayıcı” olarak nitelendirdi ve Almanca konuşan pazarlarda büyümek için BT, satın alma ve satışta “ideal tamamlayıcı” sinerji potansiyeli sunduğunu söyledi.

Vtours'un yıllık cirosu 400 milyon Euro'yu aşıyor. Almanya'da dinamik tatil paketlerinin öncüsü olan şirket seyahat acenteleri ve online OTA'lar aracılığıyla 195 destinasyonda yaklaşık 7 bin otelde tatil sunuyor.

Geçtiğimiz yıl 1.3 milyar euroluk ciroya sahip olan Hotelplan Grubu, İsviçre'deki en büyük turizm grubu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha