Alman Seyahat Birliği (DRV) Türkiye’deki kongresini neden iptal etti?

Alman Seyahat Birliği (DRV) Türkiye’deki kongresini neden iptal etti?
02 Mart 2018, 11:55
Alman Seyahat Birliği (DRV), 2018 yılının Ekim ayında Kuşadası’nda yapmayı planladığı genel kurulunu ani bir kararla İtalya’nın Reggio di Calabria kentinde düzenleme kararı aldı. Bu karar Türkiye basınında geniş yer buldu. Peki, DRV neden Türkiye’den vazgeçti?

Alman Seyahat Birliği (DRV), 2018 yılının Ekim ayında Kuşadası’nda yapmayı planladığı genel kurulunu ani bir kararla İtalya’nın Reggio di Calabria kentinde düzenleme kararı aldı.

Hatırlanacağı üzere Alman acenteler 2016 yılında da Kuşadası’nda düzenlenmesi planlanan Genel Kurul toplantısını “güvenlik” gerekçesiyle iptal etmişti.

İki yılın ardından Avrupa pazarında, Türkiye’ye yönelik güçlü geri dönüşler yaşanırken ve her gün başka bir tur operatörü Türkiye satışlarının beklentilerinin çok üstünde seyrettiğini açıklamasına rağmen; Alman Seyahat Birliği’nin (DRV) böyle bir karar alması kafalarda soru işareti yarattı.

Fakat sanılanın aksine alınan bu karar; ne güvenlikle ne de Türkiye’ye yönelik algıyla alakalı…

2018 yılı içerisinde, farklı organizasyon ve etkinlikler kapsamında yaklaşık 2 bin 300 Alman seyahat acentesi Türkiye’ye gelecek.

DRV’nin aldığı bu iptal kararının arkasında yatan en önemli etken: “zaten çok yüksek sayıdaki Alman seyahat acentesinin bu yıl içerisinde Türkiye’ye geleceklerini bildirmiş olmaları”

Bin 100 acentenin katılacağı “Quality Travel Alliance” (QTA) Antalya Zirvesi, Thomas Cook’un yüksek sayıda acentenin katılımı ile gerçekleştireceği Travelgames’in yanı sıra TUI, FTI Group, Bentour ve Anextour’un Türkiye’de düzenleyeceği etkinlikler ile yaklaşık Almanya’daki her dört acenteden biri bu yıl Türkiye’de ağırlanmış olacak.

Alman acentelerin Türkiye’de düzenleyecekleri çok sayıdaki organizasyonu göz önünde bulunduran DRV, diğer destinasyonlara da fırsat sunma ve şans tanıma adına bu yılki Genel Kurulu’nu İtalya’da düzenleme kararı aldı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha