Alman operatörlerin gelecek planlarında Türkiye’nin adı geçmiyor

Alman operatörlerin gelecek planlarında Türkiye’nin adı geçmiyor
26 Ekim 2017, 15:23
Almanya’nın önde gelen tur operatörleri ve havayolu firmaları bu hafta içerisinde yeni ürünlerini ve yeni uçuş noktalarını açıkladılar. Bu yeni ürünler ve yeni uçuş noktalarına yönelik kararlarda Türkiye’nin adı şimdilik geçmiyor…

Almanya pazarında tatil paketi satışlarına başlayan havayolu firmalarının arasına son olarak Condor da eklendi. Thomas Cook’un Alman havayolu firması web sitesi üzerinden, konaklama ve transfer alanındaki iş ortağı HLX ile ortak tatil paketi satışlarına başladı. HLX, Condor’un yanı sıra Lufthansa ve Ryanair uçuşlarıyla, konaklama ve transfer hizmetlerini kombine ederek tatil paketleri sunuyor.

Eurowings Mostar’a uçacak

Alman low cost firması Eurowings ise gelecek sene Bosna Hersek’in Mostar kentine haftada iki sefer düzenleyeceğini açıkladı. Eurowings yeni uçuş noktasını belirlerken farklı bir yöntem izledi. Eurowings yeni uçuş noktasını belirlemeden önce müşterilerden 10 destinasyon arasından seçim yapmalarını istedi. Eurowings müşterilerinin online platformlar üzerinden yaptıkları tercihler sonrasında Mostar, oyların % 58’ini alarak ilk sırada yer aldı. Mostar’ın ardından ikinci sırada % 37’lik oranla Sicilya’da yer alan Trapani yer aldı.

TUI ve TUIfly önceliği Tunus’a verdi

Bir diğer Alman havayolu firması TUIfly, 2018 yaz sezonu için Tunus’ta yer alan Enfidha Havalimanı’na yönelik uçuşlarına başlayacağını açıkladı. Alman havayolu firması, Enfidha Havalimanı’na Düsseldorf, Frankfurt ve Hanover’den haftada iki sefer düzenleyeceğini açıkladı. TUIfly gelecek yıl Mayıs ayından Ekim ayının sonuna kadar düzenleyeceği Enfidha uçuşları için 25 bin koltuk kapasitesi ayıracak.

Tunus’ta iki yeni otel

Bunun yanı sıra Alman tur operatörü TUI de gelecek yaz Sensimar Hotels markası altında Tunus’un Hammamet ve Sousse kentinde iki yeni oteli hizmete açacak.

Alltours’un kısa vadeli planları

Almanya’nın beşinci büyük tur operatörü Alltours ise son dakika satışlarına yönelik olarak, içerisinde bulunduğumuz sonbahar sezonu için Mayorka’ya yönelik uçuş kapasitesini artırma kararı aldı. Alman tur operatörü, Transavia ile anlaşmaya vararak Düsseldorf ve Berlin-Tegel Havalimanı’ndan Palma’ya yönelik uçuşlarda 5 Kasım’a kadar 360 koltuk kapasitesi daha ilave etti.

Almanya’da bu yılın kazananı Yunanistan

TUI’nin CEO’su Fritz Joussen, bu ayın başında Yunanistan Başbakanı Alexis Çipraş ile gerçekleştirdiği görüşmelerin ardından Yunanistan’da yeni otel inşası olmak üzere önemli yatırımlar gerçekleştirmek istediklerini duyurmuştu. TUI’nin Yunanistan’da mevcut 32 oteli bulunuyor. Alman tur operatörü bu yıl Yunanistan’a yönelik müşteri sayısında % 10’luk bir artışla 2.5 milyon seviyesine ulaşmıştı. Bu artışla Yunanistan, İspanya’nın ardında yer alarak tur operatörünün en önemli ikinci destinasyonu haline gelmişti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha