Alman emekliler Türkiye'ye dönüyor, acenteler hedef yükseltti

Alman emekliler Türkiye'ye dönüyor, acenteler hedef yükseltti
11 Eylül 2018, 12:19
3-4 haftalık uzun turlarla dünyayı gezen Alman turistler yeniden Türkiye'ye dönüyor. Almanya merkezli COOP TRR-Avrupa Türk Seyahat Acenteleri Birliği CEO’su Cumhur Sefer Alman pazarındaki son gelişmelerle ilgili önemli bilgiler verdi.

Almanya merkezli COOP TRR-Avrupa Türk Seyahat Acenteleri Birliği CEO’su Cumhur Sefer üye acentelerinden aldıkları bilgiye göre Alman emekli kesiminin Türkiye'ye geri dönüşünün başladığını söyledi. Bunun kış sezonu için çok iyi bir işaret olduğunu ifade eden Sefer Alman emeklilere satılan paket turların üç-dört hafta gibi uzun süreli olmasının büyük avantaj olduğunu da dile getirdi.

Sefer, başta Almanya olmak üzere Avrupa'daki Türk turizmine olan yüksek ilgiyi sıcak tutmak için çalıştıklarını dile getirdi. Türkiye'nin en büyük turizm pazarlarından olan Almanya'dan gelen turist sayısının artması için tanıtım çalışmalarının ara verilmeksizin devam etmesi gerektiğini vurgulayan Sefer, COOP TRR olarak 2019 yılı tanıtım çalışmalarına şimdiden başladıklarını belirtti. Bu hafta Almanya'nın üç önemli şehri Münster, Hannover ve Düsseldorf'ta tanıtım turları yapacaklarını ifade eden Sefer, "Almanya'da sıcak satış yapan Türk kökenli acenteler ile sektörün önde gelen turizm şirketlerini bir araya getirerek yeni işbirlikleri için kapı aralamayı amaçlıyoruz" dedi. COOP TRR’nin yeni roadshowlarının takvimini paylaşan Cumhur Sefer, “11 Eylül Münster, 12 Eylül Hannover ve 13 Eylül Düsseldorf’dayız. Roadshowlar'ı Öger Tur, Balcok Reisen, Flamingo Tours, Ethno Kapital ve Münster/Osnabrück Havalimanı işbirliği ile gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

5 milyona az kaldı, gelecek yıl 6 milyonu zorlarız

COOP TRR'nin 2018 için yılbaşında yaptığı 'Türkiye'ye gelecek Alman turist sayısının 5 milyona yaklaşacağı' tahminin hayata geçmesine az kaldığını ifade eden Sefer, Alman ailelerin Türkiye'ye olan ilgisinde geri dönüş olmasının mutlu ettiğini kaydetti. Alman turizm pazarındaki Türkiye'ye karşı havanın çok pozitif olduğunu belirten Sefer, "Türkiye satışları hali hazırda çok iyi gidiyor" ifadelerini kullandı.Gelecek yıl Almanya'dan Türkiye'ye gidecek turist sayısının 5 milyonu rahat geçeceği, 6 milyonu zorlayacağı tahmininde bulunan Sefer, fiyat dengesinde de pozitif ibre gördüklerinin altını çizdi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha