Alman acentalardan ilk değerlendirme!

Alman acentalardan ilk değerlendirme!
20 Temmuz 2020, 08:21
Almanya’nın 7 farklı şehrinden gelen toplam 33 tur operatörünün temsilcilerinin Ege Bölgesinde ağırlandığı 3 günlük etkinlikle ilgili Alman acentalardan olumlu yorumlar geldi.

Alman tur operatörü temsilcileri, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan ile birlikte dün Kuşadası'ndaki 5 yıldızlı otelleri gezdi. İşletme yetkililerinden koronavirüse karşı alınan önlemler hakkında bilgi edinen turizmciler, tesislere tam not verdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ile SunExpress, Almanya’nın önde gelen turizm acentelerini 16-19 Temmuz’da İzmir ve Kuşadası’nda ağırlayarak, Türkiye’nin güvenli tatil seçeneklerini alınan tüm önlemler ile birlikte Alman temsilcilere tanıtıyor.

Ege Bölgesi ile Kuşadası’nın tarihi ve doğal güzelliklerinin anlatıldığı 3 günlük etkinlikte, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Alpaslan, Alman tur operatörü temsilcilerine, Güvenli Turizm Sertifika Programı ile ilgili bilgiler verdi. Türkiye’nin güvenli tatil seçeneklerini tanıtmıştı.

Alparslan: AB'den bile daha güvenli dediler

5 yıldızlı otellerdeki incelemenin ardından konuşan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Türkiye’nin turizm alanında 2023 hedeflerine ulaşması için bakanlık olarak var güçleriyle çalıştıklarını söyledi. Kuşadası’nda çok önemli bir çalışma yaptıklarını anlatan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Alpaslan, “Almanya’dan Türkiye’ye turist yollayan acentelerin temsilcilerini buraya getirerek İzmir, Kuşadası ve Aydın Bölgesi’nde gezdirdik. Böylece sağlık ve güvenlik sistemimizi yerinde incelemelerini sağladık. Bugün de Kuşadası ile ilgili programı gerçekleştirdik. Yaptığımız görüşmelerde, acente temsilcileri bize turistik işletmelerimizin güvenli ve sağlıklı olduğunu söylediler. Avrupa Birliği’nden bile daha güvenli bir turizm altyapısına sahip olduğumuzu belirttiler. Türkiye açısından çok yararlı bir program oldu” dedi.

Yorumlar
Menekşe Solmaz
21 Temmuz 2020, Salı 01:30
TÜRKİYE ( YAŞAM KAYNAĞI. BÜTÜN. İNSANLAR. İÇİN...????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha