Alltours CEO’su Daldrup: Türk otellerini desteklemek için…

Alltours CEO’su Daldrup: Türk otellerini desteklemek için…
sayfayı yazdır, turizm ajansı
12 Ekim 2017, 18:41
Almanya’nın beşinci büyük tur operatörü Alltours, 2018 yaz programını açıkladı. Alman tur operatörü; 2018’de portföyünde iki otel markasına daha yer verecek.

Almanya, Avusturya, İsviçre ve Hollanda’da faaliyet gösteren; Düsseldorf merkezli Alltours, bu yıl gelirlerini % 4.6 oranında artıracağını açıkladı. Bünyesinde geniş seyahat acentesi ağını ve Allsun Group otellerini barındıran Alltours 2015 / 16 sezonunda 1.3 milyar Euro gelir elde etmişti.

Müşteri seviyesinde % 2.2 artış

Alman tur operatörü müşteri sayısında da % 2.2 oranında artış sağlayarak; 1.67 milyon müşteri seviyesine ulaştı.

Bu senenin kazananı Yunanistan

Alltours’un paylaştığı verilere göre bu senenin kazanan destinasyonu % 30 artış ve 270 müşteri rakamıyla Yunanistan oldu. Tur operatörünün ana destinasyonu olan İspanya’da ise % 4.2 oranında artış yakalanarak 960 bin müşteri seviyesine ulaşıldı.

Hedef % 5 gelir artışı

Alltours CEO’su Markus Daldrup; firmalarının bu sene tüm kaynak pazarlarda büyüme kaydettiğini belirterek; bu büyüme trendini tüm gelecek yıl da tüm destinasyonlarda sürdürmeyi hedeflediklerini söyledi. Alman tur operatörü 2017 / 18 sezonu için müşteri sayısında % 3 oranında gelirlerinde ise % 5 oranında artış hedeflediklerini açıkladı.

2 otel markası daha…

Alltours tarafından yapılan açıklamada, 2018 sezonu için firmanın portföyünde iki otel markasına daha yer vereceği ve bunların Luxmar ve Family & Friends olduğu belirtildi. Alltours, Luxmar markasıyla yetişkinlere Family & Friends markasıyla ise ailelere hizmet vermeyi hedefliyor.

10 bin 800 yatak kapasitesi

Alman tur operatörü 2018 sezonunda altı farklı markanın çatısı altında yer alan 62 otel ve Allsun markası altında yer alan 34 otel ile hizmet verecek. Alltours bu yılki 7 bin 700’lük yatak kapasitesini 10 bin 800 seviyesine yükseltecek.

Türkiye fiyatları biraz daha ucuz olacak

2018 yılında Alman tur operatörünün sunacağı tatil fiyatları ise ortalama olarak % 2 daha pahalı olacak. İspanya, Portekiz ve Yunanistan fiyatları % 3.2 oranında artış gösterirken; Türkiye, Mısır ve Tunus tatil fiyatları ise bu yıla göre biraz daha ucuz olacak.

Alltours gelecek yıl, İspanya’ya yönelik tatillerde bir milyonun üzerinde satış rakamına ulaşmayı hedeflerken; Yunanistan rezervasyon rakamlarında da 300 bin seviyesine ulaşmayı hedefliyor.

Daldrup: Türkiye otellerine destek vermek için…

Alltours CEO’su Daldrup; Türkiye’deki 470 otellik portföylerini koruyacaklarını, herhangi bir azalıma gitmeyeceklerine dikkat çekerek; fiyatlarda indirime gitmelerine rağmen hizmet kalitesinde herhangi bir taviz vermeyen Türk otellerini desteklemek için böyle bir karar aldıklarını sözlerine ekledi.

Daldrup AirBerlin’in iflası sonrasında hızlı bir şekilde önlem aldıklarını belirterek; buradaki açığı Sundair ve Azur Air ile kapatacaklarını söyledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
 
 
captcha