Alınan karar iç turizme büyük hareketlilik getirecek

Alınan karar iç turizme büyük hareketlilik getirecek
15 Mayıs 2019, 16:02
TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya Milli Eğitim Bakanlığı'nın okulların yaz tatili sürelerinin kısaltılarak Kasım ve Nisan aylarında ara tatiller konulmasına yönelik kararını değerlendirdi.

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya Milli Eğitim Bakanlığı’nın okulların yaz tatili sürelerinin kısaltılarak Kasım ve Nisan aylarında ara tatiller konulması konusunu değerlendirdi. Bağlıkaya, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı eğitim takvimi sektör açısından son derece memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Yaz tatilindeki kısalmanın negatif etkisi olmaz

TÜRSAB olarak Türkiye'deki turizm faaliyetini 12 aya yaymak için çalıştıklarını belirten Bağlıkaya şu ifadeleri kullandı: " Milli Eğitim Bakanlığı’nın aldığı bu karar, bu hedefimize son derece uygun. Şubat ayındaki sömestr tatiline ek olarak getirilen 18-22 Kasım ve 6-10 Nisan tarihlerini kapsayan birer haftalık okul tatilinin özellikle iç turizmde büyük bir hareketliliğe neden olacağını öngörüyoruz. Şubat ayındaki sömestr tatilinde kış turizmi ön plana çıkıyordu. Seyahat Acentaları yeni tatil planıylla birlikte önümüzdeki günlerde kasım ve nisan aylarını kapsayan dönemler bahar aylarına denk geldiği için kültür, doğa, gastronomi, macera, spor gibi birçok alternatif turizm çeşidine yönelik yeni ürün seçeneklerini piyasaya sunacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı’mız tarafından alınan ara tatil kararları; hem öğrenciler hem de veliler için bir nefes alma imkanı sağlayacaktır. Yeni tatil düzeni ile yaz tatilinin başında ve sonunda 1’er haftalık kısalma meydana gelmiş durumda. Bunun da bu yaz tatiline negatif bir etkisi olmayacağını düşünüyoruz. Erken rezervasyonu kullanarak tatilini planlayanlar hem daha ucuza hem de istedikleri yerde tatil yapma imkanını yakalayacaktır."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha