Ali Sarı Courtyard by Marriott İstanbul West’in genel müdürü oldu

Ali Sarı Courtyard by Marriott İstanbul West’in genel müdürü oldu
09 Ağustos 2021, 11:44
Marriott International’ın Türkiye’de kendi yönetiminde açtığı ilk oteli Courtyard by Marriott İstanbul West’in yeni genel müdürü Ali Sarı oldu.

New York Üniversitesi otel yönetimi mezunu ve sektörde 27 yıllık tecrübeye sahip olan Ali Sarı, Çırağan Palace Kempinski Hotel’de mesleğine başladı. Sırasıyla, Philadelphia Renaissance Hotel, Sheraton Newark Airport Hotel ve W Hotel New York’da görev aldı.

Ali Sarı, 2010 yılında Türkiye’ye dönerek Marriott International’ın Türkiye’de kendi yönetiminde açtığı ilk otel olan Courtyard by Marriott Istanbul Airport Odalar Bölümü ve Gelirler Direktörlüğü görevlerindeki başarılarının ardından, otelin genel müdürü olarak hizmet verdi.

Renaissance İzmir Hotel, Sheraton Ankara Hotel, Convention Center ve Lugal, a Luxury Collection Hotel’de başarılı genel müdürlük görevlerinin ardından, daha önce görev aldığı ve 10. yılının ardından isim değişikliğine giden Courtyard by Marriott İstanbul West’in yeni genel müdürü oldu.

Courtyard markası, iş seyahatinde bulunan misafirlere hizmet amacı ile 32 yıl önce Marriott International’ın bünyesinde kendisine yer buldu. Courtyard by Marriott Istanbul West ise Türkiye’de açılan ilk otel olma unvanını taşıyor. Dünyanın en büyük otel zinciri olan Marriott International, 7 binin üzerinde oteli misafirlerine hizmet veriyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha