Ali Onaran: Rezervasyonlarda kıpırdama başladı

Ali Onaran: Rezervasyonlarda kıpırdama başladı
13 Mayıs 2020, 09:57
Salgın nedeniyle bıçak gibi kesilen tatil rezervasyonları, normalleşme adımlarının ardından mayısla birlikte hareketlendi.

Mayıs ayında rezervasyon taleplerinde bir kıpırdanma olduğunu kaydeden Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran “Ağustos-eylül- ekim ve kasım aylarına rezervasyonlar almaya başladık. Nisan ayını yaşadıktan sonra küçük şeylere sevinmeye başladık” dedi.

Hindistan'a bile talep var

Birçok tur operatörünün ileri tarihe erteleme yapıldığında fiyat farkı almadığını söyleyen Onaran, “Biz de mayıs ve haziran ayı için yapılan rezervasyonların erteleme oranı yüzde 60, yüzde 40’ı da iptal. Bunlar temmuz- ağustos aylarına kaydı. Zannediyorum sektörde de böyle oranlar” diye konuştu. Onaran, yurtdışı taleplerinin de açıldığını belirterek, Hindistan kadar uzak bir ülkeye bile satış olduğunu kaydetti.

Hamit Kuk: 2 rezervasyon geliyor, 1 rezervasyon iptal oluyor

Mayıs ayında iç turizm rezervasyonlarının başladığını söyleyen TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Kuk, “Ancak, bu bizi kurtarır mı bilmiyoruz. Sis hala önümüzden kalkmadı. En zor durumda olanlar acentalar, 2 rezervasyon geliyor, 1 rezervasyon iptal oluyor. İç turizm haziranda başlarsa umudumuz olur” dedi. (Dünya)

Yorumlar
Gökhan
13 Mayıs 2020, Çarşamba 06:04
Ali bey lütfen gerceklerle yüzleş ve 2020/2021 bitti bunu sende biliyorsun
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha