Ali Onaran'dan devlet güvenceli kupon önerisi

Ali Onaran'dan devlet güvenceli kupon önerisi
18 Nisan 2020, 11:20
Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, Avrupa'da tatilleri iptal edilen tur müşterilerine devlet güvencesinde kupon dağıtımı uygulamasının Türkiye'de hayata geçirilmesini önerdi.

Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran Tourism Today’in Instagram yayınında açıklamalarda bulundu. Dünyanın en büyük bankası da olsa bütün müşterilerine bir anda paralarını iade edemeyeceğini belirten Onaran, " Binlerce müşterimize ileriye dönük satış yaptık. Aldığımız paralar ile belirli yatırımlar yaptık. Milyonlarca TL yatırım yaptık. Birçok havayolu şirketine 2020’nin Mart ayına kadar ödemeler yapmışız. Şimdi müşterilere parayı iade etmek kolay değil." diye konuştu.

Tüm gelişmiş ülkelerde yapılanların bizde de yapılsın...

Almanya’da para iadesi yerine devlet güvencesinde kupon uygulaması yapılacağını belirten Onaran şöyle konuştu: " Türkiye’de bu uygulama çıkmadı. Bakanımız, suistimaller olabilir demiş. Suistimale izin vermeden sektörü korumanın bir yolunu bulunabilir. Suistimalleri önlemek TÜRSAB ve Bakanlığın yetkisi dahilinde. Sınırlar kapandı. Hadi gelin desek kimse yerinden kıpırdayamaz. Uçaklar uçmuyor, sınırlar kapalı. Bu şartlarda suiistimaller olabilir düşüncesi ile tüm gelişmiş ülkelerde yapılanların bizde yapılmaması düşündürücü. TUI, 1.8 milyar euro kredi aldı. Arkasından bütün satmış olduğu turlar devlet garantisi altına alındı. Biz de sonuç olarak Türk pazarına çalışıyoruz. Ben de kendi Türk vatandaşıma hizmet ediyorum ve onlar için güzel şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bakanlığımızın da fazla yanımızda olmasına ihtiyaç duyuyoruz."

Yorumlar
Refet Çağsın
24 Ocak 2021, Pazar 06:06
İptal sigortası yaptırmış olmamıza rağmen henüz geçen yıl iptal ettiğimiz yurtiçi turun iadesi yapılmadı. Bir daha prontotura güvenmek mi? Asla.
Mesut Soylu
20 Nisan 2020, Pazartesi 02:15
Ali Bey, Bakan Bey; Jolly ve TatilBudur'un hepinizin batmasını bekliyor. Cafetur tıpış tıpış bak ne güzel battı gitti, şimdi o müşteri ets'ye kalacak. Sizde kapatın gidinde ets ihya olsun. Sırada Jolly ve TatilBudur var, hepinizin batması etstur'u yüceltir. (Admin yorumları önüne gelene kapatıyorsun, biraz özgür bırak insanlar kaba konuşmadıkları sürece fikirlerini beyan etsinler lütfen.)
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha