Ali Kızıldağ: Yüzde 90 doluluk beklerken bu seviyelere geriledik

Ali Kızıldağ: Yüzde 90 doluluk beklerken bu seviyelere geriledik
04 Mayıs 2021, 12:00
Antalya otelleri Mayıs ayında doluluklarda hayal kırıklığı yaşıyor.

Antalya Belek'teki Calista Luxury Genel Müdürü Ali Kızıldağ, Mayıs ayının Antalya’daki otelciler açısından sezonun başlangıcı anlamına geldiğini söyledi.

Rusya'nın kararı ve tam kapanma, Mayıs'ta yüzde 90 doluluk beklentimizi yüzde 30'lara düşürdü

Çok ciddi, güzel doluluklar beklediklerini belirten Kızıldağ, " Özellikle Rusya’nın aldığı erteleme kararı ve akabinde bizim tam kapanma kararımızla birlikte mayıs ayında çok ciddi düşüşler yaşadık. Yüzde 90’lara varan doluluk beklentilerimiz bir anda yüzde 30’lara düştü. Mayıs geneli ise yüzde 30 görünüyor” dedi.

Otelimizde an itibariyle yüzde 50 doluluk var

An itibariyle Rusların Paskalya Bayramı nedeniyle bir doluluk olduğundan bahseden Kızıldağ, “Ukrayna, Romanya, Polonya, biraz da Belarus üzerinden Türkiye’ye gelen Rus misafirlerden dolayı otelimizde an itibarıyla yüzde 50 doluluk var, ancak ay ortalamamız tabii ki daha düşük. Bu kapanma nedeniyle Türkiye’den de uzun süreli konaklamalı misafirler ağırlıyoruz. Ama bunların sayısı çok değil. Yaklaşık 20 odada Türk misafirimiz bulunuyor” diye konuştu.

Yorumlar
Olcay sahin
05 Mayıs 2021, Çarşamba 10:14
Ewet Abdullah kardeş sana hak veriyorum. Bu Otel sahipleri turkiyenin en zenginleri. Bunlar hemen ağlarlar kar payından zarara gectilermi. Diğer insanlara asgari ücret işine gelmediği zaman çıkışını verirler.
Ufuk Ünsal
05 Mayıs 2021, Çarşamba 08:24
Aslında otelcilere teşekkür etmemiz gerek, uçuk kaçık fiyatlarla ,yerli turiste gösterilmeyen hosgorüleriyle ben dahil bir çok insanı yazlık sahibi yaptılar.Bunun için teşekkürler.. Lahmacunu 150 liraya satın bakalım görelim...
Abdullah
04 Mayıs 2021, Salı 12:22
Bir ötelin doluluk oranı %17 zaman geçtiği zaman masraflarını çıkartır, ondan sonrası kardır., %13 karda sizi batırmaz., zarar etmiş gibi hep devletten beklemeyin. Kardan zarar var diye hep beklenti var maalesef Antalyada ki oteller işcileri genelde hep asgari ücretle çalıştırır enişdeme sordum kaç yıldan beri oteldesin 10 yılı geçti maaş hep asgari ücret diyordu
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha