Ali Can Aksu: Eleştirmek yerine çözüm ve fikirler üretmeyi denemeliyiz

Ali Can Aksu: Eleştirmek yerine çözüm ve fikirler üretmeyi denemeliyiz
21 Ağustos 2023, 09:43
Turizoom İnternational Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Aksu Turizm Geliştirme Ajansı (TGA)'yla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Turizoom İnternational Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Aksu Turizm Geliştirme Ajansı (TGA)'yla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Turizmin uzun yıllardan beri dünyada sektörel olarak ülkelerin stratejik çalışma alanlarına girdiğini belirten Aksu dünya destinasyon yönetiminde farklı çözümler, konseptler ile ilgiyi arttıracak modeller üzerinde bilimsel ve teknolojik çalışmaların hız kazandığını ifade etti. Aksu şu ifadeleri kullandı:

TGA'nın performansı olumlu!

" Bununla ilgili dünyada turizm tanıtım stratejileri alışılmışın çok dışına çıkarak ağırlığını dijital kanallara yönelttiler.

Turizm tanıtım fuarları fiziksel açıdan önem arz etmeye devam etse de fuarların varlığı ve fuarların sonuç bildirgeleri de dijital kanallara ihtiyaç duymaktadır.

Ülkemizde ise TGA Turizm Geliştirme Ajansı dünya turizm arenasında rekabet gücümüzü arttırmak amacı ile kuruldu.

Ajans, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca belirlenen turizm strateji ve politikaları doğrultusunda Türkiye’nin turizm hedeflerine ulaşması, mevcut turizm olanaklarının dünya çapında tanıtılması ve pazarlanması, potansiyel turizm olanaklarının ise keşfedilerek geliştirilmesi ve kazandırılmasına ilişkin olarak tüm tanıtım/pazarlama/iletişim faaliyetlerini yürütmek için kuruldu.

Ajans turizm sektör temsilcileri tarafından yönetilmektedir ve kurulduğu günden beri olumlu bir performans sergilemiştir.

TGA'ya katkı sunmamız lazım!

Dolayısı ile turizm sektör ve paydaşlar TGA’nın almış olduğu katkı paylarını eleştirmek yerine, kendi bölgelerinin turizm destinasyon çalışmalarına daha çok nasıl katkılar sağlanabilir ? Bölgelerindeki güçlü yönler nelerdir ? Noktasında fikirler ile destekleyip birlikte çalışma ve fikir üretme modelini denerse çok daha iyi sonuçlar alınacaktır.

Sonuç olarak; TGA’nın Türk turizm tanıtım ve geliştirilmesinde ANA AKTÖR olduğu olgusunu kabul etmek zorundayız."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha