Ali Bilir: 2019'da Türk-Rus turizminde yeni bir dönem başlayacak

Ali Bilir: 2019'da Türk-Rus turizminde yeni bir dönem başlayacak
25 Mart 2018, 23:13
Türk ve Rus turizmciler TÜRSAB Genel Merkezi'nde düzenlenen Moskova Tanıtım Ekinliği'nde bir araya geldi.

TÜRSAB, Türkiye ve Rusya arasındaki turizm ilişkilerini geliştirmek için çalışmalarına hız verdi. Moskova Ticaret Odası iş birliği ile 24 Mart Cumartesi günü TÜRSAB Genel Merkez'inde düzenlenen Moskova Tanıtım Ekinliği'nde, iki ülke turizmcileri, mevcut ilişkileri geliştirmek için görüş alışverişinde bulundu.

Ali Bilir: İlişkileri geliştirmek için işbirliğine hazırız

Etkinlikte konuşan TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Ali Bilir, 2019 yılının iki ülke arasında kültür ve turizm yılı ilan edilmesinin önemine dikkat çekerek, Türkiye ile Rusya arasındaki turizm ilişkilerinin 2019'da yeni bir evreye geçeceğine inandıklarını söyledi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği olarak, iki ülke arasındaki turizm hareketinin gelişmesi için her türlü desteğe hazır olduklarını ifade eden Ali Bilir, "Her konuda birlikte çalışmaktan ve Türkiye’den Rusya’ya olan seyahatlerin artması için işbirliği yapmaya hazırız" diyerek sözlerini tamamladı.

Suren Vardanyan: Kültürel yakınlaşma turizmde yankı buluyor

Rus heyeti adına konuşan Moskova Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Suren Vardanyan, ziyaretleri esnasında oldukça verimli temaslarda bulunduklarını dile getirerek, "İki ülke arasındaki ticari ilişkiler, kültürel yakınlaşmalar çevresinde gelişmeye devam ediyor. Bu da en iyi turizmde yankı buluyor. Turizmde ikili ilişkilerin gelecekte daha da geliştirilmesi yönünde önemli adımlar attık’’ diye konuştu.

Tanıtım Etkinliği kapsamında Moskova’dan gelen incoming acentalar ve otel temsilcileri ile TÜRSAB üyeleri birebir görüşmeler yaptı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha