Alanya turizmini ilgilendiren önemli projeyi anlattı

Alanya turizmini ilgilendiren önemli projeyi anlattı
28 Aralık 2017, 11:23
ALTİD Başkanı Burhan Sili, Alanya’nın bölgelere göre turist profili haritasının hazırlanmasına önemli katkı sağlayacak “Nova ALTİD Analiz Bölgesel Veri Programı”nın nasıl işleyeceğine ilişkin önemli bilgiler verdi.

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Burhan Sili “Nova ALTİD Analiz Bölgesel Veri Programı’ndan elde ettiğimiz bilgilerle geleceğe dair nasıl hareket etmemiz gerektiğini bilimsel netlikle ve geniş projeksiyonla göreceğiz. Bilgiye sahip olmadan sürdürülebilir turizm yapmamız mümkün değil” dedi.

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) yönetimi, bölge toplantılarına Keykubat, Oba, Tosmur, Kestel ve Mahmutlar bölgeleri otel işletmecileriyle devam etti.

Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp’in de katıldığı ve bölge sorunlarını dinlediği toplantıda ALTİD Başkanı Burhan Sili, “Nova ALTİD Analiz Bölgesel Veri Programı”nın yaygınlaştırılmasıyla ilgili üyelere sunum yaptı.

Sili, milliyet, cinsiyet, yaş grubu ve geceleme sayılarıyla Alanya’nın bölge bölge turist profili haritasının çıkarıldığını söyleyerek; “Alanya turizmini ilgilendiren ve en önemli projelerden biri olduğunu düşündüğüm “Nova ALTİD Analiz Bölgesel Veri Programı”ndan elde ettiğimiz bilgilerle geleceğe dair nasıl hareket etmemiz gerektiğini bilimsel netlikle ve geniş projeksiyonla göreceğiz. Bu çalışmaya tüm otel işletmecilerini davet ediyorum. Alanya turizminin geleceği için bu konuya hassasiyet bekliyorum. Bundan sonraki yıllarda bilgiye sahip olmadan sürdürülebilir turizm yapmamız mümkün değil” dedi.

Toplantıda ayrıca 2018’in ilk aylarında yoğunlaşılacak olan yurt dışı fuar çalışmaları ve tanıtım modelleri de konuşuldu.

Veri programı nasıl çalışıyor?

Ön büro bilgisayarlarına otel işletmelerinin kendi bilgi işlem görevlileri tarafından kurulan ve güvenlik açığı yaratmayan "Nova ALTİD Analiz Bölgesel Veri Programı" istenildiğinde otomatik olarak veya otel yönetimi tarafından verilecek komutla milliyet, cinsiyet, yaş grubu ve geceleme sayılarını belli bir merkezde topluyor. Dış denetçi ve bilgisayar uzmanlarından olumlu görüş alan bu programdan elde edilen veriler otel işletmecilerinin hangi pazarda daha verimli olabileceği veya hangi pazarlama stratejilerini geliştirebilecekleri konularında önemli ölçüde yol gösterecek. Otel işletmecileri uygulama için herhangi bir ücret ödemeyecek.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha