Alanya Ticaret Odası Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan polis istedi

Alanya Ticaret Odası Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan polis istedi
24 Nisan 2018, 08:49
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Alanya'da "Turizm Polisi" görevlendirilmesi için destek istedi.

Geçtiğimiz hafta Ankara'da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşen ALTSO Başkanı Mehmet Şahin Alanya'ya "Turizm Polisi" istedi. "Turistin de memnuniyeti açısından Turizm Polisi birimi kurulması önemli bir konu" diyen Mehmet Şahin, konuyla ilgili girişimlerini şöyle anlattı: "Bakanımızın elinden geleni yapacağını biliyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde Turizm Polisi biriminin kurulmasını bekliyoruz. Güvenlik olmazsa olmaz. Çarşıda, sahil boyunca Turizm Polisi'nin dolaşması turiste güven verir" dedi.

"Destekliyoruz"

Konuyla ilgili Yeni Alanya Gazetesi'ne demeç veren ALTİD Başkanı Burhan Sili ise şunları söyledi: "Turizmde güvenliğin teminatı olacak bu adım için Bakanımız Çavuşoğlu ve ALTSO Başkanımız Şahin'e teşekkür ederiz."

"Şehrimize renk kadar"

ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu da "Atlı ve mini motosikletli polisler güvenlik açısından önemli olduğu gibi şehrimize de renk katar" şeklinde girişime destek verdi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha