Alanya’nın İsveçli konuğu

Alanya’nın İsveçli konuğu
19 Nisan 2017, 16:14
Takipçilerinin yüzde 89’u kadın olan seyahat blog yazarı İsveçli Ida Eriksson, Alanya Turizm Tanıtma Vakfı katkılarıyla Alanya’ya geldi.

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Cimrin'in ocak ayında Finlandiya Turizm Fuarı'nda yapmış olduğu görüşmelerin meyveleri alınmaya başlandı. Fuar sırasında dünyanın dört bir yanından seçkin seyahat blogger’larının katıldığı workshop’a Helsinki Kültür ve Turizm Müşaviri Arzu Emel Yıldız tarafından davet edilen Şükrü Cimrin, birçok blogger’la görüşme gerçekleştirerek onları Alanya’ya davet etmişti.

Bu görüşmelerin neticesinde İsveç'ten Ida Eriksson ALTAV tarafından Alanya'da ağırlanmaya başladı. Alanya'nın güzelliklerini ve yabancı misafirlerimizin burada yapabilecekleri aktiviteleri ALTAV rehberleri eşliğinde inceleyen Ida Eriksson ayrıca 3 gün de Kapadokya'da misafir edilerek Alanya'dan yapılabilecek kısa süreli turların tanıtılmasında katkıda bulunacak. Takipçilerinin yüzde 89’u kadın olan, yüzde 82’si İsveç’te ikamet eden, yüzde 60’ının 18 - 34 yaş grubu, yüzde 20’sininin 35 - 44 yaş grubu olan seyahat blog yazarı Eriksson’un web sayfa istatistikleri aylık 40 bin tekil kullanıcıya ulaşırken sosyal medya sayfaları da 25 bin kişinin üzerinde takip ediliyor. İsveç’in toplam nüfusu ise 10 milyona yakın. Yine Finlandiya'da yapılan görüşmelerin neticesinde Ida Eriksson’dan sonra Çekya’dan ve Finlandiya'dan gelecek 2 ayrı seyahat blogger’ı da Alanya'da ağırlanacak.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha