Alanya hedeflerini sağlık turizmiyle genişletiyor

Alanya hedeflerini sağlık turizmiyle genişletiyor
31 Ekim 2016, 15:06
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Burhan Sili, Alanya’nın sağlık turizminde gelişme göstermesi için yapılması gerekenleri anlattı.

Alanya Sağlık Turizmi Derneği (ALSTUD) yöneticileri Alanya Turistik İşletmeciler Derneği’ne (ALTİD) ziyarette bulundu. Sağlık turizminin masaya yatırıldığı görüşmede Alanya Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı olan ALSTUD Yönetim Kurulu Üyesi Okan Badıllıoğlu, Dernek Başkan Yardımcısı Ahmet Girgin, Genel Sekreter Selahattin Ay ve beraberindeki heyetten yapılan açıklamada, Alanya’da yılda 200 bin civarında turistin tedavi gördüğü, tamamlanmak üzere olan yeni hastaneyle birlikte Alanya’da ikinci üniversite hastanesinin yakında devreye gireceği ve bu hastanenin Türkiye’de ilk kez devlet hastanesi olarak uluslararası kalite standartları belgesiyle hizmete açılacağı ve bu belgeyi en kısa zamanda alarak hastanenin uluslararası sağlık turizmi çalışmalarına dahil edileceği dile getirildi.

“Kısa ve uzun vadede planlama gerektirir”

Alanya’nın deniz, kum ve güneş üçlemesi dışına çıkarak yaşlı ve sağlık turizmi gibi alternatiflerden pay alması gerekliliğinin 12 ay turizm için büyük önem taşıdığını söyleyen ALTİD Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, “Alanya’da ALSTUD ile başlatılan sağlık turizmi atağına elimizdeki imkanlar dahilinde destek veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. Sağlık turizmi kısa ve uzun vadede planlama gerektiren çok ayaklı bir operasyon. Sağlık turizminin Alanya’da sürdürülebilir olması için Gazipaşa - Alanya Havalimanı’na, potansiyeli olan ülkelerden direkt seferlerin 12 ay boyunca yapılabilmesi gerekli. Bu konuda atılacak adımlar bekliyoruz. Alanya’nın sağlık turizminde başarılı olacağına inanıyorum” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha