Alanya'dan Hollanda’ya "Güvenliyiz" mesajı

Alanya'dan Hollanda’ya
26 Eylül 2016, 10:39
Alanya Turizm Tanıtma Vakfı ve Hollanda’nın en popüler tatil sitesi Reisgraag tarafından yapılan kampanya kapsamında Alanya tatili kazanan çift Hollanda’ya “Alanya tatil için güvenli bir şehir” mesajı gönderdi.

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı’nın (ALTAV) katıldığı 2016 Ocak ayında Hollanda’nın Utrecht şehrinde düzenlenen turizm fuarında Alanya, Hollanda’nın en popüler tatil sitesi Reisgraag tarafından misafir oyları sonucunda “En İyi Tatil Şehri” seçilerek ödül almıştı. Ödül sonrasında bir araya gelen ALTAV ve Reisgraag yetkilileri Alanya tanıtımı kampanyası başlatarak Alanya hakkında internet üzerinden sorulan sorulara doğru yanıt veren Hollandalılara Alanya tatili hediye etti. Bu kapsamda Alanya Grand Okan Otel’de tatilini geçiren Henriette Janet Brand ve Visser Thijs çifti Reisgraag sitesinde ve sosyal medya ağlarında Alanya ve Türk misafirperverliğine övgüler yağdırdı.

“Alanya güvenilir şehir”

Alanya’ya ilk kez gelen çift yazdığı yorumda “Buradan o kadar çok memnun kaldık ki tatilimizi kendi imkanlarımızla 3 gün daha uzattık. Sağlık sorunları sebebiyle 5 yıldır çıkamadığımız yurtdışı tatillerine Alanya gibi muhteşem bir şehirle başlangıç yaptık. Güler yüzlü çalışanları olan bu şehre ilk kez geldik. Son dönemlerde yurt dışında anlatılanların aksine güvenilir bir şehirle karşılaştık. Bot turu yaptık, mağaralara gittik, Alanya’nın doğal güzelliklerini deneyimlerken akşamları da şehir merkezinde güzel vakit geçirdik ve dostluklar kurduk. Alanya insanı inanılmaz misafirperver, burada korkulacak bir şey yok. Daha uzun kalmak için geleceğiz. Tatil dönemine denk gelen doğum günümün otel çalışanları tarafından kutlanması da bizler için ayrı bir hoşluk oldu” dedi.

“Alanya ve Paris ödül almıştı”

Yapılan tanıtım kampanyasıyla ilgili bilgi veren ALTAV ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “2016 Ocak ayında Reisgraag’tan aldığımız “En İyi Tatil Şehri” ödülü Alanya’nın ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın gurur kaynağı olmuştu. Reisgraag tamamen özgür, kimsenin baskısı altında kalmayan bir tatil websitesi. Site, dünyanın çeşitli turizm destinasyonlarını gezen 6 bin kişi arasında anket yaptı ve “En İyi Tatil Şehri” kategorisinde Alanya birinci sırada yer aldı. Bizimle birlikte başka kategorilerde ödül alan ülkeler de oldu. Paris de en popüler şehir seçildi. Sonrasında arkamıza aldığımız rüzgarla devam ettik ve Reisgraag yöneticileriyle Alanya hakkında sorulan sorulardan oluşan bir anket hazırladık. İnternet üzerinden yapılan bu ankete ilgi büyük oldu ve sonuçlarına göre Hollandalı çiftimizi Alanya’da ağırladık” dedi.

“Önemli bir tanıtım çalışması oldu”

Grand Okan Otel Müdürü Amanda Jane Özsoy da ALTAV tarafından yapılan tanıtım çalışması sayesinde Hollandalı çiftin Alanya ile tanışmış olduğunu söyledi. Özsoy, “Hollandalı turistin az sayıda geldiği bir sezonda önemli bir tanıtım çalışmasına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduk” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha