Alanya'da yılbaşında açık oteller ne kadar dolu?

Alanya'da yılbaşında açık oteller ne kadar dolu?
29 Aralık 2023, 15:08
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili Alanya'daki otellerin yılbaşındaki doluluklarıyla ilgili bilgiler verdi.

ALTİD Başkanı Burhan Sili yılbaşı rezervasyonlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Doluluklar yüzde 90'a yaklaştı

Antalya'nın en çok ilgi gören turistik ilçelerinden Alanya'da, kış döneminde de kapılarını misafirlerine açık tutan otellerde doluluk oranı yüzde 90'a yaklaştı. Sili, ilçedeki yaklaşık 600 turistik tesisin yüzde 10 kadarının açık olduğunu söyledi. Yaz döneminin geçen sezonlara göre daha iyi geçtiğini belirten Sil, "Bu sezon 2019'un üzerinde misafir sayısına ulaşıldı. Kış döneminde doluluk oranımız açık otellerde yüzde 50-70 arasında değişiyor. Yılbaşında ise açık olan tesislerimizde doluluk yüzde 90'a yaklaşıyor." dedi.

Sili, kış aylarında Alanya'yı daha çok Alman turistlerin tercih ettiğini, Polonya ve İngiltere gibi daha çok yaz sezonunda talep gösteren ülke vatandaşlarının da tatil için bölgeye geldiğini ifade etti. Beklentilerinin "kış dönemi" denilen 4-5 aylık zamanda daha çok tesisin hizmet vermesi olduğunu dile getiren Sili, özellikle sağlık, spor ve kültür turizmine ilişkin projelerle açık otel sayısının arttırılmaya çalışıldığını kaydetti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha