Alanya'da yılbaşı rezervasyonlarında son durum!

Alanya'da yılbaşı rezervasyonlarında son durum!
12 Aralık 2022, 12:34
Alanya Turistik Otel İşletmecileri Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili yılbaşı rezervasyonlarına yönelik son durumla ilgili bilgiler verdi.

ALTİD Başkanı Burhan Sili kış sezonunda rezervasyonların geçen yılların üzerinde olduğunu belirterek yılbaşı programları içinde yoğun talep olduğunu belirtti.

Yılbaşında açık oteller yüzde 80-90 dolu

Antalya’nın Alanya ilçesinde kış sezonunda açık tesis oranının yüzde 5 arttığını belirten Sili, yılbaşı programları için yoğun talep olduğu belirtti.

Antalya’nın Alanya ilçesin kış sezonu için açık otel sayısı yaz sezonuna göre yüzde 10 iken yüzde 15’e çıktı. Genel olarak yılbaşı programları çerçevesinde tesislerin dolu olduğunu kaydeden Başkan Sili, yılbaşında tesislerin yüzde 80-90 oranında dolu olduğunu, tesislerin ve mekanların dolu geçireceğini söyledi. Sili, “Avrupa'dan gelecek olan misafirlerimiz gelmeye devam ediyorlar. Kış mevsimini Alanya'da geçirmek isteyenler ile birlikte yeni taleplerde var. Yakın destinasyonlardan belirli oranlarda talep söz konusu. 1 gecelik, 2 gecelik, 3 gecelik talepler var. İnsanlar genel olarak kendi evlerinde şehirlerinde geçirmeyi tercih ediyorlar ama daha önce olduğu düzeylerde iç pazardan da talep söz konusu” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha