Alanya'da otel doluluklarındaki son durumu açıkladı

Alanya'da otel doluluklarındaki son durumu açıkladı
01 Temmuz 2022, 07:05
Alanya Turistik Otel İşletmecileri Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Şili ilçedeki otellerde doluluklarda son durumu açıkladı.

Antalya’nın Alanya ilçesinde turizm hareketliliği başladı. ALTİD Başkanı Burhan Sili Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasının tatilcilerin kalış gün sayısını yükselttiğini söyledi.

Temmuz'da yüzde 90 doluluğa ulaşıldı

Haziran ayını yüzde 60 doluluk ile tamamlayan oteller temmuz ayında yüzde 90 doluluk oranına ulaştığını belirten Sili, “Tatilin 9 güne çıkmış olması da kalış gün sayısının uzaması anlamında bir etkisi var. Bu yıl iç pazardan talep kesilmedi. Bizim kriz veya normal dönemlerde ana pazarımız iç pazardır. alanya bölgesi adına bunu özellikle söylüyorum. Çok ciddi talep alıyoruz. Hem bayram döneminde hem de Türk insanının 15 Haziran-30 Ağustos tarihleri arasında tatil yapma alışkanlığıyla doğru orantılı bölgede ortalamada yüzde 30 gibi iç pazar talebi mevcut” dedi.

“Avrupa pazarında ciddi artış var”

Rusya ve Ukrayna pazarının Alanya turizmine katkısının büyük olduğunu dile getiren Şili, bölgede yaşanan savaşın turizmi yansımalarından etkilendiklerini söyledi. Dolu dolu bir sezon yaşanacağını vurgulayan Şili, “Doluluklarımız anlamında belirli sıkıntılar yaşadık. Bugün gelinen noktada Avrupa pazarında geçmiş dönemlere oranla ciddi artışlar söz konusu. Son iki yıldır hiç olmayan İngiltere ve Hollanda pazarının devreye girmiş olması ve diğer kaynak pazarlarımızdan talebin artıyor olması hasebiyle hem yurtdışı talebi hem de iç pazar talebiyle önümüzdeki iki ayı da net görüyoruz ki bölgemiz dolu dolu bir sezon yaşayacak” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha